Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi Kaç Kalori? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi Kaç Kalori? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi kaç kalori? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi kaç kalori, Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde 33,23 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yiyerek de alabiliyoruz. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde ortalama 291,79 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 40,45 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 59,13 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde 0,74 g olarak bulunuyor.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 0,47 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde 13,2 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yiyeceği de var. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 34,03 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Protein bulunuyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de 1,19 g Protein bulunuyor.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 211,81 mg sodyum bulunuyor. Peki Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde yaklaşık olarak 117,48 iu A Vitamini bulunur. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde 0,97 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçindeki Besinler

 • 40,45 Karbonhidrat
 • 1,19 Protein
 • 13,2 Yağ
 • 0,74 Lif
 • 59,13 Kolesterol
 • 211,81 Sodyum
 • 34,03 Potasyum
 • 33,23 Kalsiyum
 • 117,48 A Vitamini
 • 0,97 C Vitamini
 • 40,45 Karbonhidrat

1 Gram Zencefilli Tarçınlı Noel Kurabiyesi İçindeki Besinler

 • 0,67 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,22 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,99 Kolesterol
 • 3,53 Sodyum
 • 0,57 Potasyum
 • 0,55 Kalsiyum
 • 1,96 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,67 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZENCEFİLLİ TARÇINLI NOEL KURABİYESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0