Zencefilli Grip Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZencefilli Grip Çorbası Kaç Kalori? Zencefilli Grip Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zencefilli Grip Çorbası Kaç Kalori? Zencefilli Grip Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zencefilli Grip Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Zencefilli Grip Çorbası kaç kalori? Zencefilli Grip Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zencefilli Grip Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zencefilli Grip Çorbası kaç kalori, Zencefilli Grip Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zencefilli Grip Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zencefilli Grip Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zencefilli Grip Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde 37,55 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zencefilli Grip Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zencefilli Grip Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde ortalama 106,83 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zencefilli Grip Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 15,94 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 3,99 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zencefilli Grip Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde 2,02 g olarak bulunuyor.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 0,95 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zencefilli Grip Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde 3,67 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zencefilli Grip Çorbası yiyeceği de var. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 306,44 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zencefilli Grip Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zencefilli Grip Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zencefilli Grip Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de 2,37 g Protein bulunuyor.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zencefilli Grip Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 144,59 mg sodyum bulunuyor. Peki Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zencefilli Grip Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zencefilli Grip Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 2259 iu A Vitamini bulunur. Zencefilli Grip Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zencefilli Grip Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zencefilli Grip Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zencefilli Grip Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası içerisinde 18,61 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zencefilli Grip Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zencefilli Grip Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zencefilli Grip Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zencefilli Grip Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zencefilli Grip Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zencefilli Grip Çorbası İçindeki Besinler

 • 15,94 Karbonhidrat
 • 2,37 Protein
 • 3,67 Yağ
 • 2,02 Lif
 • 3,99 Kolesterol
 • 144,59 Sodyum
 • 306,44 Potasyum
 • 37,55 Kalsiyum
 • 2259 A Vitamini
 • 18,61 C Vitamini
 • 15,94 Karbonhidrat

1 Gram Zencefilli Grip Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 0,53 Sodyum
 • 1,11 Potasyum
 • 0,14 Kalsiyum
 • 8,21 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZENCEFİLLİ GRİP ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0