Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk Kaç Kalori? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk Kaç Kalori? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yemek zararlı mı? faydalı mı? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk kaç kalori? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk kaç kalori, Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde 30,79 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yiyerek de alabiliyoruz. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde ortalama 231,81 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 13,45 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 62,6 mg kolesterol bulunmaktadır.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde 1,03 g olarak bulunuyor.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 1,36 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde 10,44 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yiyeceği de var. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 304,39 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Protein bulunuyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de 12,17 g Protein bulunuyor.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 321,62 mg sodyum bulunuyor. Peki Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde yaklaşık olarak 173,14 iu A Vitamini bulunur. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde 3,72 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçindeki Besinler

 • 13,45 Karbonhidrat
 • 12,17 Protein
 • 10,44 Yağ
 • 1,03 Lif
 • 62,6 Kolesterol
 • 321,62 Sodyum
 • 304,39 Potasyum
 • 30,79 Kalsiyum
 • 173,14 A Vitamini
 • 3,72 C Vitamini
 • 13,45 Karbonhidrat

1 Gram Zencefil Soslu ve Fıstıklı Tavuk İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,2 Kolesterol
 • 1,01 Sodyum
 • 0,96 Potasyum
 • 0,1 Kalsiyum
 • 0,54 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZENCEFİL SOSLU VE FISTIKLI TAVUK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0