Zahter Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİZahter Salatası Kaç Kalori? Zahter Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zahter Salatası Kaç Kalori? Zahter Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Zahter Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Zahter Salatası kaç kalori? Zahter Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Zahter Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Zahter Salatası kaç kalori, Zahter Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Zahter Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Zahter Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Zahter Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Zahter Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Zahter Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde 113,82 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Zahter Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Zahter Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Zahter Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde ortalama 144,89 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Zahter Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Zahter Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Zahter Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Zahter Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde yaklaşık olarak 19,04 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Zahter Salatası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Zahter Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Zahter Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Zahter Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde 4,62 g olarak bulunuyor.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Zahter Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4,01 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Zahter Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Zahter Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Zahter Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Zahter Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde 6,7 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Zahter Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Zahter Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Zahter Salatası yiyeceği de var. Zahter Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde yaklaşık olarak 540,78 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Zahter Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Zahter Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Zahter Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Zahter Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Zahter Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Zahter Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Zahter Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde de 3,03 g Protein bulunuyor.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Zahter Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Zahter Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde yaklaşık olarak 389,45 mg sodyum bulunuyor. Peki Zahter Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Zahter Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Zahter Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Zahter Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1257,47 iu A Vitamini bulunur. Zahter Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Zahter Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Zahter Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Zahter Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası içerisinde 82,31 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Zahter Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Zahter Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Zahter Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Zahter Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Zahter Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Zahter Salatası İçindeki Besinler

 • 19,04 Karbonhidrat
 • 3,03 Protein
 • 6,7 Yağ
 • 4,62 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 389,45 Sodyum
 • 540,78 Potasyum
 • 113,82 Kalsiyum
 • 1257,47 A Vitamini
 • 82,31 C Vitamini
 • 19,04 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Zahter Salatası İçindeki Besinler

 • 1,39 Karbonhidrat
 • 0,22 Protein
 • 0,49 Yağ
 • 0,34 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 28,5 Sodyum
 • 39,57 Potasyum
 • 8,33 Kalsiyum
 • 92,01 A Vitamini
 • 6,02 C Vitamini
 • 1,39 Karbonhidrat

1 Gram Zahter Salatası İçindeki Besinler

 • 0,09 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,9 Sodyum
 • 2,64 Potasyum
 • 0,56 Kalsiyum
 • 6,13 A Vitamini
 • 0,4 C Vitamini
 • 0,09 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


ZAHTER SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0