Yumurtalı Tost Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYumurtalı Tost Kaç Kalori? Yumurtalı Tost Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Tost Kaç Kalori? Yumurtalı Tost Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Tost yemek zararlı mı? faydalı mı? Yumurtalı Tost kaç kalori? Yumurtalı Tost içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yumurtalı Tost içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yumurtalı Tost kaç kalori, Yumurtalı Tost yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yumurtalı Tost gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yumurtalı Tost ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yumurtalı Tost ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yumurtalı Tost içerisinde de var. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde 215,43 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yumurtalı Tost yiyerek de alabiliyoruz. Yumurtalı Tost içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yumurtalı Tost yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde ortalama 360,1 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yumurtalı Tost içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yumurtalı Tost içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yumurtalı Tost içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 29,69 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yumurtalı Tost içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 310,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yumurtalı Tost içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yumurtalı Tost yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde 2,09 g olarak bulunuyor.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 2,88 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yumurtalı Tost tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yumurtalı Tost içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yumurtalı Tost içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde 18,07 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yumurtalı Tost içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yumurtalı Tost yiyeceği de var. Yumurtalı Tost içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 306,2 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yumurtalı Tost içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yumurtalı Tost tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Protein bulunuyor. Yumurtalı Tost içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yumurtalı Tost dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yumurtalı Tost içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yumurtalı Tost içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde de 19,53 g Protein bulunuyor.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yumurtalı Tost içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yumurtalı Tost ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 762,45 mg sodyum bulunuyor. Peki Yumurtalı Tost içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yumurtalı Tost yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yumurtalı Tost içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yumurtalı Tost içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde yaklaşık olarak 324,88 iu A Vitamini bulunur. Yumurtalı Tost tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yumurtalı Tost İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yumurtalı Tost içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yumurtalı Tost yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon Yumurtalı Tost içerisinde 12,53 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yumurtalı Tost içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yumurtalı Tost yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yumurtalı Tost içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yumurtalı Tost içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yumurtalı Tost içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon Yumurtalı Tost İçindeki Besinler

 • 29,69 Karbonhidrat
 • 19,53 Protein
 • 18,07 Yağ
 • 2,09 Lif
 • 310,5 Kolesterol
 • 762,45 Sodyum
 • 306,2 Potasyum
 • 215,43 Kalsiyum
 • 324,88 A Vitamini
 • 12,53 C Vitamini
 • 29,69 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Tost İçindeki Besinler

 • 29,69 Karbonhidrat
 • 19,53 Protein
 • 18,07 Yağ
 • 2,09 Lif
 • 310,5 Kolesterol
 • 762,45 Sodyum
 • 306,2 Potasyum
 • 215,43 Kalsiyum
 • 324,88 A Vitamini
 • 12,53 C Vitamini
 • 29,69 Karbonhidrat

1 Adet (Küçük) Yumurtalı Tost İçindeki Besinler

 • 22,06 Karbonhidrat
 • 14,51 Protein
 • 13,43 Yağ
 • 1,55 Lif
 • 230,66 Kolesterol
 • 566,39 Sodyum
 • 227,46 Potasyum
 • 160,03 Kalsiyum
 • 241,34 A Vitamini
 • 9,31 C Vitamini
 • 22,06 Karbonhidrat

1 Yarım (Orta Boy) Yumurtalı Tost İçindeki Besinler

 • 15,27 Karbonhidrat
 • 10,04 Protein
 • 9,29 Yağ
 • 1,07 Lif
 • 159,69 Kolesterol
 • 392,12 Sodyum
 • 157,47 Potasyum
 • 110,79 Kalsiyum
 • 167,08 A Vitamini
 • 6,45 C Vitamini
 • 15,27 Karbonhidrat

1 Gram Yumurtalı Tost İçindeki Besinler

 • 0,17 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 1,77 Kolesterol
 • 4,36 Sodyum
 • 1,75 Potasyum
 • 1,23 Kalsiyum
 • 1,86 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,17 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YUMURTALI TOST İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0