Yumurtalı Sulu Köfte Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYumurtalı Sulu Köfte Kaç Kalori? Yumurtalı Sulu Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Sulu Köfte Kaç Kalori? Yumurtalı Sulu Köfte Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Sulu Köfte yemek zararlı mı? faydalı mı? Yumurtalı Sulu Köfte kaç kalori? Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yumurtalı Sulu Köfte içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yumurtalı Sulu Köfte kaç kalori, Yumurtalı Sulu Köfte yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yumurtalı Sulu Köfte gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yumurtalı Sulu Köfte ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yumurtalı Sulu Köfte ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde 31,82 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yumurtalı Sulu Köfte yiyerek de alabiliyoruz. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yumurtalı Sulu Köfte yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde ortalama 222,08 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yumurtalı Sulu Köfte içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 10,23 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 86,97 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yumurtalı Sulu Köfte yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde 0,79 g olarak bulunuyor.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 1,99 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yumurtalı Sulu Köfte tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde 13,4 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yumurtalı Sulu Köfte yiyeceği de var. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 340,74 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yumurtalı Sulu Köfte tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Protein bulunuyor. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yumurtalı Sulu Köfte dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de 14,62 g Protein bulunuyor.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yumurtalı Sulu Köfte ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 139,11 mg sodyum bulunuyor. Peki Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yumurtalı Sulu Köfte yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde yaklaşık olarak 100,31 iu A Vitamini bulunur. Yumurtalı Sulu Köfte tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yumurtalı Sulu Köfte İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yumurtalı Sulu Köfte yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde 6,61 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yumurtalı Sulu Köfte içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yumurtalı Sulu Köfte yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yumurtalı Sulu Köfte içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yumurtalı Sulu Köfte içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 10,23 Karbonhidrat
 • 14,62 Protein
 • 13,4 Yağ
 • 0,79 Lif
 • 86,97 Kolesterol
 • 139,11 Sodyum
 • 340,74 Potasyum
 • 31,82 Kalsiyum
 • 100,31 A Vitamini
 • 6,61 C Vitamini
 • 10,23 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Yumurtalı Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 7,3 Karbonhidrat
 • 10,44 Protein
 • 9,57 Yağ
 • 0,56 Lif
 • 62,12 Kolesterol
 • 99,36 Sodyum
 • 243,39 Potasyum
 • 22,73 Kalsiyum
 • 71,65 A Vitamini
 • 4,72 C Vitamini
 • 7,3 Karbonhidrat

1 Tabak (Tam) Yumurtalı Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 14,61 Karbonhidrat
 • 20,88 Protein
 • 19,14 Yağ
 • 1,13 Lif
 • 124,24 Kolesterol
 • 198,72 Sodyum
 • 486,77 Potasyum
 • 45,46 Kalsiyum
 • 143,3 A Vitamini
 • 9,45 C Vitamini
 • 14,61 Karbonhidrat

1 Gram Yumurtalı Sulu Köfte İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,41 Kolesterol
 • 0,66 Sodyum
 • 1,62 Potasyum
 • 0,15 Kalsiyum
 • 0,48 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YUMURTALI SULU KÖFTE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0