Yumurtalı Kırmızı Biber Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYumurtalı Kırmızı Biber Kaç Kalori? Yumurtalı Kırmızı Biber Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Kırmızı Biber Kaç Kalori? Yumurtalı Kırmızı Biber Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Kırmızı Biber yemek zararlı mı? faydalı mı? Yumurtalı Kırmızı Biber kaç kalori? Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yumurtalı Kırmızı Biber içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yumurtalı Kırmızı Biber kaç kalori, Yumurtalı Kırmızı Biber yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yumurtalı Kırmızı Biber gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yumurtalı Kırmızı Biber ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yumurtalı Kırmızı Biber ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde 72,13 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yumurtalı Kırmızı Biber yiyerek de alabiliyoruz. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yumurtalı Kırmızı Biber yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde ortalama 135,76 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yumurtalı Kırmızı Biber içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 4,79 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 199,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yumurtalı Kırmızı Biber yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde 1,8 g olarak bulunuyor.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 1,34 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yumurtalı Kırmızı Biber tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde 9,29 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yumurtalı Kırmızı Biber yiyeceği de var. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 251,52 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yumurtalı Kırmızı Biber tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Protein bulunuyor. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yumurtalı Kırmızı Biber dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de 8,12 g Protein bulunuyor.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yumurtalı Kırmızı Biber ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 183,05 mg sodyum bulunuyor. Peki Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yumurtalı Kırmızı Biber yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde yaklaşık olarak 327,31 iu A Vitamini bulunur. Yumurtalı Kırmızı Biber tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yumurtalı Kırmızı Biber İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yumurtalı Kırmızı Biber yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde 70,3 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yumurtalı Kırmızı Biber içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yumurtalı Kırmızı Biber yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yumurtalı Kırmızı Biber içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yumurtalı Kırmızı Biber içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber İçindeki Besinler

 • 4,79 Karbonhidrat
 • 8,12 Protein
 • 9,29 Yağ
 • 1,8 Lif
 • 199,5 Kolesterol
 • 183,05 Sodyum
 • 251,52 Potasyum
 • 72,13 Kalsiyum
 • 327,31 A Vitamini
 • 70,3 C Vitamini
 • 4,79 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Yumurtalı Kırmızı Biber İçindeki Besinler

 • 4,79 Karbonhidrat
 • 8,12 Protein
 • 9,29 Yağ
 • 1,8 Lif
 • 199,5 Kolesterol
 • 183,05 Sodyum
 • 251,52 Potasyum
 • 72,13 Kalsiyum
 • 327,31 A Vitamini
 • 70,3 C Vitamini
 • 4,79 Karbonhidrat

1 Tabak (Küçük) Yumurtalı Kırmızı Biber İçindeki Besinler

 • 3,24 Karbonhidrat
 • 5,49 Protein
 • 6,29 Yağ
 • 1,22 Lif
 • 135 Kolesterol
 • 123,87 Sodyum
 • 170,2 Potasyum
 • 48,81 Kalsiyum
 • 221,49 A Vitamini
 • 47,57 C Vitamini
 • 3,24 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Yumurtalı Kırmızı Biber İçindeki Besinler

 • 2,7 Karbonhidrat
 • 4,58 Protein
 • 5,24 Yağ
 • 1,01 Lif
 • 112,5 Kolesterol
 • 103,23 Sodyum
 • 141,84 Potasyum
 • 40,67 Kalsiyum
 • 184,57 A Vitamini
 • 39,64 C Vitamini
 • 2,7 Karbonhidrat

1 Gram Yumurtalı Kırmızı Biber İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 1,5 Kolesterol
 • 1,38 Sodyum
 • 1,89 Potasyum
 • 0,54 Kalsiyum
 • 2,46 A Vitamini
 • 0,53 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YUMURTALI KIRMIZI BİBER İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0