Yumurtalı Ispanak Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYumurtalı Ispanak Kaç Kalori? Yumurtalı Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Ispanak Kaç Kalori? Yumurtalı Ispanak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yumurtalı Ispanak yemek zararlı mı? faydalı mı? Yumurtalı Ispanak kaç kalori? Yumurtalı Ispanak içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yumurtalı Ispanak içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yumurtalı Ispanak kaç kalori, Yumurtalı Ispanak yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yumurtalı Ispanak gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yumurtalı Ispanak ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yumurtalı Ispanak ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yumurtalı Ispanak içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde 293,61 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yumurtalı Ispanak yiyerek de alabiliyoruz. Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yumurtalı Ispanak yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde ortalama 176,14 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yumurtalı Ispanak içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 3,54 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yumurtalı Ispanak içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 198,34 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yumurtalı Ispanak yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde 5,98 g olarak bulunuyor.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 9,49 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yumurtalı Ispanak tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yumurtalı Ispanak içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde 12,31 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yumurtalı Ispanak içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yumurtalı Ispanak yiyeceği de var. Yumurtalı Ispanak içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1401,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yumurtalı Ispanak içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yumurtalı Ispanak tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Protein bulunuyor. Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yumurtalı Ispanak dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yumurtalı Ispanak içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde de 12,04 g Protein bulunuyor.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yumurtalı Ispanak ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 400,58 mg sodyum bulunuyor. Peki Yumurtalı Ispanak içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yumurtalı Ispanak yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yumurtalı Ispanak içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yumurtalı Ispanak içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde yaklaşık olarak 1711,95 iu A Vitamini bulunur. Yumurtalı Ispanak tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yumurtalı Ispanak İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yumurtalı Ispanak içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yumurtalı Ispanak yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak içerisinde 109,91 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yumurtalı Ispanak içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yumurtalı Ispanak yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yumurtalı Ispanak içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yumurtalı Ispanak içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yumurtalı Ispanak içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 3,54 Karbonhidrat
 • 12,04 Protein
 • 12,31 Yağ
 • 5,98 Lif
 • 198,34 Kolesterol
 • 400,58 Sodyum
 • 1401,42 Potasyum
 • 293,61 Kalsiyum
 • 1711,95 A Vitamini
 • 109,91 C Vitamini
 • 3,54 Karbonhidrat

1 Tabak (Orta) Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 3,54 Karbonhidrat
 • 12,04 Protein
 • 12,31 Yağ
 • 5,98 Lif
 • 198,34 Kolesterol
 • 400,58 Sodyum
 • 1401,42 Potasyum
 • 293,61 Kalsiyum
 • 1711,95 A Vitamini
 • 109,91 C Vitamini
 • 3,54 Karbonhidrat

1 Tabak (Yarım) Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 1,74 Karbonhidrat
 • 5,92 Protein
 • 6,05 Yağ
 • 2,94 Lif
 • 97,49 Kolesterol
 • 196,9 Sodyum
 • 688,83 Potasyum
 • 144,32 Kalsiyum
 • 841,47 A Vitamini
 • 54,02 C Vitamini
 • 1,74 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 0,36 Karbonhidrat
 • 1,22 Protein
 • 1,25 Yağ
 • 0,61 Lif
 • 20,17 Kolesterol
 • 40,74 Sodyum
 • 142,52 Potasyum
 • 29,86 Kalsiyum
 • 174,1 A Vitamini
 • 11,18 C Vitamini
 • 0,36 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Küçük) Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 2,4 Karbonhidrat
 • 8,16 Protein
 • 8,35 Yağ
 • 4,06 Lif
 • 134,47 Kolesterol
 • 271,58 Sodyum
 • 950,11 Potasyum
 • 199,06 Kalsiyum
 • 1160,64 A Vitamini
 • 74,51 C Vitamini
 • 2,4 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Büyük) Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 4,81 Karbonhidrat
 • 16,32 Protein
 • 16,69 Yağ
 • 8,11 Lif
 • 268,93 Kolesterol
 • 543,16 Sodyum
 • 1900,22 Potasyum
 • 398,12 Kalsiyum
 • 2321,28 A Vitamini
 • 149,02 C Vitamini
 • 4,81 Karbonhidrat

1 Gram Yumurtalı Ispanak İçindeki Besinler

 • 0,01 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,67 Kolesterol
 • 1,36 Sodyum
 • 4,75 Potasyum
 • 1 Kalsiyum
 • 5,8 A Vitamini
 • 0,37 C Vitamini
 • 0,01 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YUMURTALI ISPANAK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0