Yulaflı Tavuk Göğsü Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaflı Tavuk Göğsü Kaç Kalori? Yulaflı Tavuk Göğsü Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Tavuk Göğsü Kaç Kalori? Yulaflı Tavuk Göğsü Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Tavuk Göğsü yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaflı Tavuk Göğsü kaç kalori? Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaflı Tavuk Göğsü içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaflı Tavuk Göğsü kaç kalori, Yulaflı Tavuk Göğsü yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaflı Tavuk Göğsü gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaflı Tavuk Göğsü ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaflı Tavuk Göğsü ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde 218,23 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaflı Tavuk Göğsü yiyerek de alabiliyoruz. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaflı Tavuk Göğsü yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde ortalama 322,3 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaflı Tavuk Göğsü içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 32,6 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 71,21 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaflı Tavuk Göğsü yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde 7,54 g olarak bulunuyor.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 4,53 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaflı Tavuk Göğsü tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde 11,58 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaflı Tavuk Göğsü yiyeceği de var. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 953,6 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaflı Tavuk Göğsü tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Protein bulunuyor. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaflı Tavuk Göğsü dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de 36,13 g Protein bulunuyor.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaflı Tavuk Göğsü ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 503,17 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaflı Tavuk Göğsü yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde yaklaşık olarak 206,83 iu A Vitamini bulunur. Yulaflı Tavuk Göğsü tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaflı Tavuk Göğsü İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaflı Tavuk Göğsü yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde 20,06 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaflı Tavuk Göğsü içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaflı Tavuk Göğsü yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaflı Tavuk Göğsü içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaflı Tavuk Göğsü içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Tavuk Göğsü İçindeki Besinler

 • 32,6 Karbonhidrat
 • 36,13 Protein
 • 11,58 Yağ
 • 7,54 Lif
 • 71,21 Kolesterol
 • 503,17 Sodyum
 • 953,6 Potasyum
 • 218,23 Kalsiyum
 • 206,83 A Vitamini
 • 20,06 C Vitamini
 • 32,6 Karbonhidrat

1 Gram Yulaflı Tavuk Göğsü İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,21 Kolesterol
 • 1,5 Sodyum
 • 2,85 Potasyum
 • 0,65 Kalsiyum
 • 0,62 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAFLI TAVUK GÖĞSÜ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0