Yulaflı Havuçlu Kek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaflı Havuçlu Kek Kaç Kalori? Yulaflı Havuçlu Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Havuçlu Kek Kaç Kalori? Yulaflı Havuçlu Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaflı Havuçlu Kek yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaflı Havuçlu Kek kaç kalori? Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaflı Havuçlu Kek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaflı Havuçlu Kek kaç kalori, Yulaflı Havuçlu Kek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaflı Havuçlu Kek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaflı Havuçlu Kek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaflı Havuçlu Kek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde 95 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaflı Havuçlu Kek yiyerek de alabiliyoruz. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaflı Havuçlu Kek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde ortalama 209,97 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaflı Havuçlu Kek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 25,49 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 52,75 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaflı Havuçlu Kek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde 2 g olarak bulunuyor.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 1,84 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaflı Havuçlu Kek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde 8,83 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaflı Havuçlu Kek yiyeceği de var. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 222,55 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaflı Havuçlu Kek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Protein bulunuyor. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaflı Havuçlu Kek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de 6,84 g Protein bulunuyor.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaflı Havuçlu Kek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 364,39 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaflı Havuçlu Kek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde yaklaşık olarak 1716,77 iu A Vitamini bulunur. Yulaflı Havuçlu Kek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaflı Havuçlu Kek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaflı Havuçlu Kek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde 1,12 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaflı Havuçlu Kek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaflı Havuçlu Kek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaflı Havuçlu Kek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaflı Havuçlu Kek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek İçindeki Besinler

 • 25,49 Karbonhidrat
 • 6,84 Protein
 • 8,83 Yağ
 • 2 Lif
 • 52,75 Kolesterol
 • 364,39 Sodyum
 • 222,55 Potasyum
 • 95 Kalsiyum
 • 1716,77 A Vitamini
 • 1,12 C Vitamini
 • 25,49 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yulaflı Havuçlu Kek İçindeki Besinler

 • 26,57 Karbonhidrat
 • 7,13 Protein
 • 9,21 Yağ
 • 2,09 Lif
 • 54,99 Kolesterol
 • 379,89 Sodyum
 • 232,01 Potasyum
 • 99,03 Kalsiyum
 • 1789,77 A Vitamini
 • 1,17 C Vitamini
 • 26,57 Karbonhidrat

1 Gram Yulaflı Havuçlu Kek İçindeki Besinler

 • 0,28 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,58 Kolesterol
 • 4 Sodyum
 • 2,44 Potasyum
 • 1,04 Kalsiyum
 • 18,84 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,28 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAFLI HAVUÇLU KEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0