Yulaf Özü Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaf Özü Çorbası Kaç Kalori? Yulaf Özü Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Özü Çorbası Kaç Kalori? Yulaf Özü Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Özü Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaf Özü Çorbası kaç kalori? Yulaf Özü Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaf Özü Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaf Özü Çorbası kaç kalori, Yulaf Özü Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaf Özü Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaf Özü Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaf Özü Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaf Özü Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde 189,72 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaf Özü Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaf Özü Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde ortalama 166,43 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaf Özü Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 24,28 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaf Özü Çorbası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 77,1 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaf Özü Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde 4,1 g olarak bulunuyor.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 1,87 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaf Özü Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaf Özü Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde 6,97 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaf Özü Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaf Özü Çorbası yiyeceği de var. Yulaf Özü Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 375,16 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaf Özü Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaf Özü Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaf Özü Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaf Özü Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde de 11,29 g Protein bulunuyor.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaf Özü Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 350,99 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaf Özü Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaf Özü Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaf Özü Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaf Özü Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 73,61 iu A Vitamini bulunur. Yulaf Özü Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaf Özü Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaf Özü Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaf Özü Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası içerisinde 1,33 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaf Özü Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaf Özü Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaf Özü Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaf Özü Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaf Özü Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 24,28 Karbonhidrat
 • 11,29 Protein
 • 6,97 Yağ
 • 4,1 Lif
 • 77,1 Kolesterol
 • 350,99 Sodyum
 • 375,16 Potasyum
 • 189,72 Kalsiyum
 • 73,61 A Vitamini
 • 1,33 C Vitamini
 • 24,28 Karbonhidrat

1 Kepçe Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,91 Karbonhidrat
 • 4,61 Protein
 • 2,85 Yağ
 • 1,67 Lif
 • 31,47 Kolesterol
 • 143,26 Sodyum
 • 153,13 Potasyum
 • 77,43 Kalsiyum
 • 30,04 A Vitamini
 • 0,54 C Vitamini
 • 9,91 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 24,28 Karbonhidrat
 • 11,29 Protein
 • 6,97 Yağ
 • 4,1 Lif
 • 77,1 Kolesterol
 • 350,99 Sodyum
 • 375,16 Potasyum
 • 189,72 Kalsiyum
 • 73,61 A Vitamini
 • 1,33 C Vitamini
 • 24,28 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 14,87 Karbonhidrat
 • 6,91 Protein
 • 4,27 Yağ
 • 2,51 Lif
 • 47,2 Kolesterol
 • 214,89 Sodyum
 • 229,69 Potasyum
 • 116,15 Kalsiyum
 • 45,07 A Vitamini
 • 0,82 C Vitamini
 • 14,87 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 29,74 Karbonhidrat
 • 13,82 Protein
 • 8,54 Yağ
 • 5,02 Lif
 • 94,4 Kolesterol
 • 429,78 Sodyum
 • 459,38 Potasyum
 • 232,3 Kalsiyum
 • 90,13 A Vitamini
 • 1,63 C Vitamini
 • 29,74 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 2,48 Karbonhidrat
 • 1,15 Protein
 • 0,71 Yağ
 • 0,42 Lif
 • 7,87 Kolesterol
 • 35,82 Sodyum
 • 38,28 Potasyum
 • 19,36 Kalsiyum
 • 7,51 A Vitamini
 • 0,14 C Vitamini
 • 2,48 Karbonhidrat

1 Gram Yulaf Özü Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,31 Kolesterol
 • 1,43 Sodyum
 • 1,53 Potasyum
 • 0,77 Kalsiyum
 • 0,3 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAF ÖZÜ ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0