Yulaf Ezmeli Kurabiye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYulaf Ezmeli Kurabiye Kaç Kalori? Yulaf Ezmeli Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Ezmeli Kurabiye Kaç Kalori? Yulaf Ezmeli Kurabiye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yulaf Ezmeli Kurabiye yemek zararlı mı? faydalı mı? Yulaf Ezmeli Kurabiye kaç kalori? Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yulaf Ezmeli Kurabiye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yulaf Ezmeli Kurabiye kaç kalori, Yulaf Ezmeli Kurabiye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yulaf Ezmeli Kurabiye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yulaf Ezmeli Kurabiye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yulaf Ezmeli Kurabiye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde 41,52 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yulaf Ezmeli Kurabiye yiyerek de alabiliyoruz. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yulaf Ezmeli Kurabiye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde ortalama 395,86 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 38,39 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 85,28 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yulaf Ezmeli Kurabiye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde 1,5 g olarak bulunuyor.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 1,34 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yulaf Ezmeli Kurabiye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde 23 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yulaf Ezmeli Kurabiye yiyeceği de var. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 103,63 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Protein bulunuyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yulaf Ezmeli Kurabiye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de 6,63 g Protein bulunuyor.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yulaf Ezmeli Kurabiye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 179,13 mg sodyum bulunuyor. Peki Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yulaf Ezmeli Kurabiye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde yaklaşık olarak 134,11 iu A Vitamini bulunur. Yulaf Ezmeli Kurabiye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yulaf Ezmeli Kurabiye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yulaf Ezmeli Kurabiye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde 0,09 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yulaf Ezmeli Kurabiye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yulaf Ezmeli Kurabiye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye İçindeki Besinler

 • 38,39 Karbonhidrat
 • 6,63 Protein
 • 23 Yağ
 • 1,5 Lif
 • 85,28 Kolesterol
 • 179,13 Sodyum
 • 103,63 Potasyum
 • 41,52 Kalsiyum
 • 134,11 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 38,39 Karbonhidrat

1 Adet (Orta) Yulaf Ezmeli Kurabiye İçindeki Besinler

 • 6,4 Karbonhidrat
 • 1,11 Protein
 • 3,83 Yağ
 • 0,25 Lif
 • 14,21 Kolesterol
 • 29,85 Sodyum
 • 17,27 Potasyum
 • 6,92 Kalsiyum
 • 22,35 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 6,4 Karbonhidrat

1 Gram Yulaf Ezmeli Kurabiye İçindeki Besinler

 • 0,43 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,26 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,95 Kolesterol
 • 1,99 Sodyum
 • 1,15 Potasyum
 • 0,46 Kalsiyum
 • 1,49 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,43 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YULAF EZMELİ KURABİYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0