Yüksek Protein İçerikli Kek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYüksek Protein İçerikli Kek Kaç Kalori? Yüksek Protein İçerikli Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yüksek Protein İçerikli Kek Kaç Kalori? Yüksek Protein İçerikli Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yüksek Protein İçerikli Kek yemek zararlı mı? faydalı mı? Yüksek Protein İçerikli Kek kaç kalori? Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yüksek Protein İçerikli Kek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yüksek Protein İçerikli Kek kaç kalori, Yüksek Protein İçerikli Kek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yüksek Protein İçerikli Kek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yüksek Protein İçerikli Kek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yüksek Protein İçerikli Kek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde 51,97 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yüksek Protein İçerikli Kek yiyerek de alabiliyoruz. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yüksek Protein İçerikli Kek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde ortalama 204,96 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yüksek Protein İçerikli Kek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 33,36 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 63,95 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yüksek Protein İçerikli Kek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde 3,32 g olarak bulunuyor.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 1,45 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yüksek Protein İçerikli Kek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde 4,04 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yüksek Protein İçerikli Kek yiyeceği de var. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 248,46 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yüksek Protein İçerikli Kek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Protein bulunuyor. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yüksek Protein İçerikli Kek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de 7,42 g Protein bulunuyor.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yüksek Protein İçerikli Kek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 244,87 mg sodyum bulunuyor. Peki Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yüksek Protein İçerikli Kek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde yaklaşık olarak 2334,13 iu A Vitamini bulunur. Yüksek Protein İçerikli Kek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yüksek Protein İçerikli Kek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yüksek Protein İçerikli Kek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde 2,43 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yüksek Protein İçerikli Kek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yüksek Protein İçerikli Kek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yüksek Protein İçerikli Kek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yüksek Protein İçerikli Kek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yüksek Protein İçerikli Kek İçindeki Besinler

 • 33,36 Karbonhidrat
 • 7,42 Protein
 • 4,04 Yağ
 • 3,32 Lif
 • 63,95 Kolesterol
 • 244,87 Sodyum
 • 248,46 Potasyum
 • 51,97 Kalsiyum
 • 2334,13 A Vitamini
 • 2,43 C Vitamini
 • 33,36 Karbonhidrat

1 Gram Yüksek Protein İçerikli Kek İçindeki Besinler

 • 0,31 Karbonhidrat
 • 0,07 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0,59 Kolesterol
 • 2,28 Sodyum
 • 2,31 Potasyum
 • 0,48 Kalsiyum
 • 21,7 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,31 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YÜKSEK PROTEİN İÇERİKLİ KEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0