Yufkasız Pırasalı Börek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYufkasız Pırasalı Börek Kaç Kalori? Yufkasız Pırasalı Börek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yufkasız Pırasalı Börek Kaç Kalori? Yufkasız Pırasalı Börek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yufkasız Pırasalı Börek yemek zararlı mı? faydalı mı? Yufkasız Pırasalı Börek kaç kalori? Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yufkasız Pırasalı Börek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yufkasız Pırasalı Börek kaç kalori, Yufkasız Pırasalı Börek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yufkasız Pırasalı Börek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yufkasız Pırasalı Börek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yufkasız Pırasalı Börek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde 198,37 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yufkasız Pırasalı Börek yiyerek de alabiliyoruz. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yufkasız Pırasalı Börek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde ortalama 170,21 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yufkasız Pırasalı Börek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 15,08 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 75,25 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yufkasız Pırasalı Börek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde 1,84 g olarak bulunuyor.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 1,36 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yufkasız Pırasalı Börek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde 8,2 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yufkasız Pırasalı Börek yiyeceği de var. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 344,57 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yufkasız Pırasalı Börek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Protein bulunuyor. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yufkasız Pırasalı Börek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de 10,02 g Protein bulunuyor.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yufkasız Pırasalı Börek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 375,75 mg sodyum bulunuyor. Peki Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yufkasız Pırasalı Börek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde yaklaşık olarak 701,69 iu A Vitamini bulunur. Yufkasız Pırasalı Börek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yufkasız Pırasalı Börek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yufkasız Pırasalı Börek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde 14,82 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yufkasız Pırasalı Börek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yufkasız Pırasalı Börek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yufkasız Pırasalı Börek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yufkasız Pırasalı Börek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek İçindeki Besinler

 • 15,08 Karbonhidrat
 • 10,02 Protein
 • 8,2 Yağ
 • 1,84 Lif
 • 75,25 Kolesterol
 • 375,75 Sodyum
 • 344,57 Potasyum
 • 198,37 Kalsiyum
 • 701,69 A Vitamini
 • 14,82 C Vitamini
 • 15,08 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yufkasız Pırasalı Börek İçindeki Besinler

 • 15,02 Karbonhidrat
 • 9,98 Protein
 • 8,16 Yağ
 • 1,83 Lif
 • 74,95 Kolesterol
 • 374,22 Sodyum
 • 343,17 Potasyum
 • 197,56 Kalsiyum
 • 698,84 A Vitamini
 • 14,76 C Vitamini
 • 15,02 Karbonhidrat

1 Gram Yufkasız Pırasalı Börek İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0,08 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,61 Kolesterol
 • 3,04 Sodyum
 • 2,79 Potasyum
 • 1,61 Kalsiyum
 • 5,68 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YUFKASIZ PIRASALI BÖREK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0