Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri Kaç Kalori? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri Kaç Kalori? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri yemek zararlı mı? faydalı mı? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri kaç kalori? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri kaç kalori, Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde de var. 1 Dilim (Orta) Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde 83,8 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri yiyerek de alabiliyoruz. Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde ortalama 34,1 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde yaklaşık olarak 0,2 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde 2,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde Protein bulunuyor. Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde de 2,7 g Protein bulunuyor.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçindeki Besinler

 • 0,2 Karbonhidrat
 • 2,7 Protein
 • 2,5 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 83,8 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,2 Karbonhidrat

1 Gram Yörsan Tam Yağlı Kaşar Peyniri İçindeki Besinler

 • 0,02 Karbonhidrat
 • 0,27 Protein
 • 0,25 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 8,38 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,02 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YÖRSAN TAM YAĞLI KAŞAR PEYNİRİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0