Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye Kaç Kalori? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye Kaç Kalori? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye kaç kalori? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye kaç kalori, Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde 120,41 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde ortalama 132,64 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 6,18 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 132,94 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde 4,21 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 1,89 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde 8,33 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yiyeceği de var. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 428,13 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de 8,27 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 125,47 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde yaklaşık olarak 170,42 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde 27,77 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 6,18 Karbonhidrat
 • 8,27 Protein
 • 8,33 Yağ
 • 4,21 Lif
 • 132,94 Kolesterol
 • 125,47 Sodyum
 • 428,13 Potasyum
 • 120,41 Kalsiyum
 • 170,42 A Vitamini
 • 27,77 C Vitamini
 • 6,18 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,29 Karbonhidrat
 • 0,39 Protein
 • 0,4 Yağ
 • 0,2 Lif
 • 6,33 Kolesterol
 • 5,97 Sodyum
 • 20,39 Potasyum
 • 5,73 Kalsiyum
 • 8,12 A Vitamini
 • 1,32 C Vitamini
 • 0,29 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 4,41 Karbonhidrat
 • 5,91 Protein
 • 5,95 Yağ
 • 3,01 Lif
 • 94,96 Kolesterol
 • 89,62 Sodyum
 • 305,81 Potasyum
 • 86,01 Kalsiyum
 • 121,73 A Vitamini
 • 19,83 C Vitamini
 • 4,41 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 2,94 Karbonhidrat
 • 3,94 Protein
 • 3,97 Yağ
 • 2 Lif
 • 63,3 Kolesterol
 • 59,75 Sodyum
 • 203,87 Potasyum
 • 57,34 Kalsiyum
 • 81,15 A Vitamini
 • 13,22 C Vitamini
 • 2,94 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 5,88 Karbonhidrat
 • 7,88 Protein
 • 7,93 Yağ
 • 4,01 Lif
 • 126,61 Kolesterol
 • 119,49 Sodyum
 • 407,74 Potasyum
 • 114,68 Kalsiyum
 • 162,31 A Vitamini
 • 26,44 C Vitamini
 • 5,88 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Yumurtalı Taze Fasulye İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,63 Kolesterol
 • 0,6 Sodyum
 • 2,04 Potasyum
 • 0,57 Kalsiyum
 • 0,81 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU YUMURTALI TAZE FASULYE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0