Yoğurtlu Sebze Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Sebze Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Sebze Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Sebze Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Sebze Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Sebze Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Sebze Salatası kaç kalori? Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Sebze Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Sebze Salatası kaç kalori, Yoğurtlu Sebze Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Sebze Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Sebze Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Sebze Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde 77,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Sebze Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Sebze Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde ortalama 108,09 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Sebze Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 6,37 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 7,6 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Sebze Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde 1,81 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 1,58 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Sebze Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde 7,01 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Sebze Salatası yiyeceği de var. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 359,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Sebze Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Sebze Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de 5,01 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Sebze Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 222,25 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Sebze Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde yaklaşık olarak 3450,21 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Sebze Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Sebze Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Sebze Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde 18,61 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Sebze Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Sebze Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Sebze Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Sebze Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Sebze Salatası İçindeki Besinler

 • 6,37 Karbonhidrat
 • 5,01 Protein
 • 7,01 Yağ
 • 1,81 Lif
 • 7,6 Kolesterol
 • 222,25 Sodyum
 • 359,1 Potasyum
 • 77,5 Kalsiyum
 • 3450,21 A Vitamini
 • 18,61 C Vitamini
 • 6,37 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Sebze Salatası İçindeki Besinler

 • 0,48 Karbonhidrat
 • 0,38 Protein
 • 0,53 Yağ
 • 0,14 Lif
 • 0,57 Kolesterol
 • 16,67 Sodyum
 • 26,93 Potasyum
 • 5,81 Kalsiyum
 • 258,77 A Vitamini
 • 1,4 C Vitamini
 • 0,48 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Sebze Salatası İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,04 Kolesterol
 • 1,11 Sodyum
 • 1,8 Potasyum
 • 0,39 Kalsiyum
 • 17,25 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU SEBZE SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0