Yoğurtlu Salatalık Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Salatalık Kaç Kalori? Yoğurtlu Salatalık Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Salatalık Kaç Kalori? Yoğurtlu Salatalık Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Salatalık yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Salatalık kaç kalori? Yoğurtlu Salatalık içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Salatalık içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Salatalık kaç kalori, Yoğurtlu Salatalık yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Salatalık gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Salatalık ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Salatalık ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Salatalık içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde 149,9 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Salatalık yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Salatalık yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde ortalama 62,19 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Salatalık içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 6,6 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Salatalık içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Salatalık yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde 0,7 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 1,05 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Salatalık tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Salatalık içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde 1,76 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Salatalık içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Salatalık yiyeceği de var. Yoğurtlu Salatalık içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 331,15 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Salatalık içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Salatalık tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Salatalık dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Salatalık içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde de 4,18 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Salatalık ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 433,69 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Salatalık içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Salatalık yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Salatalık içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Salatalık içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde yaklaşık olarak 101,2 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Salatalık tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Salatalık İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Salatalık içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Salatalık yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık içerisinde 10,6 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Salatalık içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Salatalık yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Salatalık içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Salatalık içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Salatalık içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Salatalık İçindeki Besinler

 • 6,6 Karbonhidrat
 • 4,18 Protein
 • 1,76 Yağ
 • 0,7 Lif
 • 5 Kolesterol
 • 433,69 Sodyum
 • 331,15 Potasyum
 • 149,9 Kalsiyum
 • 101,2 A Vitamini
 • 10,6 C Vitamini
 • 6,6 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Salatalık İçindeki Besinler

 • 0,66 Karbonhidrat
 • 0,42 Protein
 • 0,18 Yağ
 • 0,07 Lif
 • 0,5 Kolesterol
 • 43,37 Sodyum
 • 33,12 Potasyum
 • 14,99 Kalsiyum
 • 10,12 A Vitamini
 • 1,06 C Vitamini
 • 0,66 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Salatalık İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,04 Kolesterol
 • 3,61 Sodyum
 • 2,76 Potasyum
 • 1,25 Kalsiyum
 • 0,84 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU SALATALIK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0