Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Pazılı Bohça Böreği Kaç Kalori? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği Kaç Kalori? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği kaç kalori? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği kaç kalori, Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde 225,3 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde ortalama 226,82 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 32,58 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 8,42 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde 5,09 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 4,12 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde 5,89 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yiyeceği de var. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 644,8 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de 8,58 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 797,67 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde yaklaşık olarak 775,97 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde 49,99 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçindeki Besinler

 • 32,58 Karbonhidrat
 • 8,58 Protein
 • 5,89 Yağ
 • 5,09 Lif
 • 8,42 Kolesterol
 • 797,67 Sodyum
 • 644,8 Potasyum
 • 225,3 Kalsiyum
 • 775,97 A Vitamini
 • 49,99 C Vitamini
 • 32,58 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçindeki Besinler

 • 16,36 Karbonhidrat
 • 4,31 Protein
 • 2,96 Yağ
 • 2,56 Lif
 • 4,23 Kolesterol
 • 400,4 Sodyum
 • 323,66 Potasyum
 • 113,09 Kalsiyum
 • 389,51 A Vitamini
 • 25,09 C Vitamini
 • 16,36 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Pazılı Bohça Böreği İçindeki Besinler

 • 0,13 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 3,13 Sodyum
 • 2,53 Potasyum
 • 0,88 Kalsiyum
 • 3,04 A Vitamini
 • 0,2 C Vitamini
 • 0,13 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU PAZILI BOHÇA BÖREĞİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0