Yoğurtlu Makarna Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Makarna Kaç Kalori? Yoğurtlu Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Makarna Kaç Kalori? Yoğurtlu Makarna Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Makarna yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Makarna kaç kalori? Yoğurtlu Makarna içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Makarna içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Makarna kaç kalori, Yoğurtlu Makarna yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Makarna gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Makarna ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Makarna ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Makarna içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde 69,44 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Makarna yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Makarna yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde ortalama 129,28 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Makarna içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 17,2 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Makarna içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 2,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Makarna yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde 1,77 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 0,31 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Makarna tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Makarna içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde 4,49 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Makarna içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Makarna yiyeceği de var. Yoğurtlu Makarna içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 112,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Makarna içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Makarna tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Makarna dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Makarna içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde de 4,24 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Makarna ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 122,98 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Makarna içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Makarna yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Makarna içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Makarna içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde yaklaşık olarak 278,59 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Makarna tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Makarna İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Makarna içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Makarna yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna içerisinde 1,8 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Makarna içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Makarna yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Makarna içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Makarna içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Makarna içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Makarna İçindeki Besinler

 • 17,2 Karbonhidrat
 • 4,24 Protein
 • 4,49 Yağ
 • 1,77 Lif
 • 2,5 Kolesterol
 • 122,98 Sodyum
 • 112,42 Potasyum
 • 69,44 Kalsiyum
 • 278,59 A Vitamini
 • 1,8 C Vitamini
 • 17,2 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Makarna İçindeki Besinler

 • 3,22 Karbonhidrat
 • 0,8 Protein
 • 0,84 Yağ
 • 0,33 Lif
 • 0,47 Kolesterol
 • 23,06 Sodyum
 • 21,08 Potasyum
 • 13,02 Kalsiyum
 • 52,23 A Vitamini
 • 0,34 C Vitamini
 • 3,22 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Makarna İçindeki Besinler

 • 0,21 Karbonhidrat
 • 0,05 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,03 Kolesterol
 • 1,54 Sodyum
 • 1,41 Potasyum
 • 0,87 Kalsiyum
 • 3,48 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,21 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU MAKARNA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0