Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası kaç kalori? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası kaç kalori, Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde 161,78 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde ortalama 96,34 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 7,99 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 16,95 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde 0,68 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 0,25 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde 4,68 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yiyeceği de var. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 273,7 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de 4,66 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 62,78 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde yaklaşık olarak 88,21 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde 19,23 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçindeki Besinler

 • 7,99 Karbonhidrat
 • 4,66 Protein
 • 4,68 Yağ
 • 0,68 Lif
 • 16,95 Kolesterol
 • 62,78 Sodyum
 • 273,7 Potasyum
 • 161,78 Kalsiyum
 • 88,21 A Vitamini
 • 19,23 C Vitamini
 • 7,99 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçindeki Besinler

 • 1,1 Karbonhidrat
 • 0,64 Protein
 • 0,65 Yağ
 • 0,09 Lif
 • 2,34 Kolesterol
 • 8,66 Sodyum
 • 37,75 Potasyum
 • 22,31 Kalsiyum
 • 12,17 A Vitamini
 • 2,65 C Vitamini
 • 1,1 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Közlenmiş Kırmızı Biber Salatası İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,12 Kolesterol
 • 0,43 Sodyum
 • 1,89 Potasyum
 • 1,12 Kalsiyum
 • 0,61 A Vitamini
 • 0,13 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU KÖZLENMİŞ KIRMIZI BİBER SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0