Yoğurtlu Kabak Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Kabak Çorbası Kaç Kalori? Yoğurtlu Kabak Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Kabak Çorbası Kaç Kalori? Yoğurtlu Kabak Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Kabak Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Kabak Çorbası kaç kalori? Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Kabak Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Kabak Çorbası kaç kalori, Yoğurtlu Kabak Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Kabak Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Kabak Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Kabak Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde 120,67 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Kabak Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Kabak Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde ortalama 56,99 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 6,88 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 2,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Kabak Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde 1,89 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 2,08 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Kabak Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde 1,28 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Kabak Çorbası yiyeceği de var. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 387,73 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Kabak Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de 3,93 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Kabak Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 216,2 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Kabak Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 128,79 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Kabak Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Kabak Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde 23,86 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Kabak Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Kabak Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 6,88 Karbonhidrat
 • 3,93 Protein
 • 1,28 Yağ
 • 1,89 Lif
 • 2,5 Kolesterol
 • 216,2 Sodyum
 • 387,73 Potasyum
 • 120,67 Kalsiyum
 • 128,79 A Vitamini
 • 23,86 C Vitamini
 • 6,88 Karbonhidrat

1 Kepçe Yoğurtlu Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 3,54 Karbonhidrat
 • 2,03 Protein
 • 0,66 Yağ
 • 0,97 Lif
 • 1,29 Kolesterol
 • 111,44 Sodyum
 • 199,86 Potasyum
 • 62,2 Kalsiyum
 • 66,38 A Vitamini
 • 12,3 C Vitamini
 • 3,54 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,01 Kolesterol
 • 1,11 Sodyum
 • 2 Potasyum
 • 0,62 Kalsiyum
 • 0,66 A Vitamini
 • 0,12 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU KABAK ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0