Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası kaç kalori? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası kaç kalori, Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde 181,27 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde ortalama 171,71 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 6,31 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 38,74 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde 3,73 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 0,72 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde 13,95 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yiyeceği de var. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 440,04 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de 4,91 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 306,4 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde yaklaşık olarak 60,09 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde 9,26 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçindeki Besinler

 • 6,31 Karbonhidrat
 • 4,91 Protein
 • 13,95 Yağ
 • 3,73 Lif
 • 38,74 Kolesterol
 • 306,4 Sodyum
 • 440,04 Potasyum
 • 181,27 Kalsiyum
 • 60,09 A Vitamini
 • 9,26 C Vitamini
 • 6,31 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçindeki Besinler

 • 0,37 Karbonhidrat
 • 0,29 Protein
 • 0,82 Yağ
 • 0,22 Lif
 • 2,28 Kolesterol
 • 18,02 Sodyum
 • 25,88 Potasyum
 • 10,66 Kalsiyum
 • 3,53 A Vitamini
 • 0,54 C Vitamini
 • 0,37 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Dereotlu Kereviz Salatası İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,23 Kolesterol
 • 1,8 Sodyum
 • 2,59 Potasyum
 • 1,07 Kalsiyum
 • 0,35 A Vitamini
 • 0,05 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU DEREOTLU KEREVİZ SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0