Yoğurtlu Cevizli Kabak Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Cevizli Kabak Kaç Kalori? Yoğurtlu Cevizli Kabak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Cevizli Kabak Kaç Kalori? Yoğurtlu Cevizli Kabak Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Cevizli Kabak yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Cevizli Kabak kaç kalori? Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Cevizli Kabak içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Cevizli Kabak kaç kalori, Yoğurtlu Cevizli Kabak yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Cevizli Kabak gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Cevizli Kabak ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Cevizli Kabak ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde 265,99 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Cevizli Kabak yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Cevizli Kabak yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde ortalama 202,29 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 10,34 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 7,98 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Cevizli Kabak yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde 1,96 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 2,65 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Cevizli Kabak tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde 12,62 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Cevizli Kabak yiyeceği de var. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 593,02 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Cevizli Kabak dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de 10,46 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Cevizli Kabak ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 82,87 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Cevizli Kabak yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde yaklaşık olarak 182,67 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Cevizli Kabak tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Cevizli Kabak İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Cevizli Kabak yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde 29,71 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Cevizli Kabak yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Cevizli Kabak içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Cevizli Kabak İçindeki Besinler

 • 10,34 Karbonhidrat
 • 10,46 Protein
 • 12,62 Yağ
 • 1,96 Lif
 • 7,98 Kolesterol
 • 82,87 Sodyum
 • 593,02 Potasyum
 • 265,99 Kalsiyum
 • 182,67 A Vitamini
 • 29,71 C Vitamini
 • 10,34 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Cevizli Kabak İçindeki Besinler

 • 0,94 Karbonhidrat
 • 0,95 Protein
 • 1,15 Yağ
 • 0,18 Lif
 • 0,73 Kolesterol
 • 7,53 Sodyum
 • 53,91 Potasyum
 • 24,18 Kalsiyum
 • 16,61 A Vitamini
 • 2,7 C Vitamini
 • 0,94 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı (Tepeleme) Yoğurtlu Cevizli Kabak İçindeki Besinler

 • 1,1 Karbonhidrat
 • 1,11 Protein
 • 1,34 Yağ
 • 0,21 Lif
 • 0,85 Kolesterol
 • 8,79 Sodyum
 • 62,9 Potasyum
 • 28,21 Kalsiyum
 • 19,37 A Vitamini
 • 3,15 C Vitamini
 • 1,1 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Cevizli Kabak İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,02 Kolesterol
 • 0,25 Sodyum
 • 1,8 Potasyum
 • 0,81 Kalsiyum
 • 0,55 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU CEVİZLİ KABAK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0