Yoğurtlu Bulgur Köftesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Bulgur Köftesi Kaç Kalori? Yoğurtlu Bulgur Köftesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi Kaç Kalori? Yoğurtlu Bulgur Köftesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Bulgur Köftesi kaç kalori? Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Bulgur Köftesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi kaç kalori, Yoğurtlu Bulgur Köftesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Bulgur Köftesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Bulgur Köftesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Bulgur Köftesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde 109,79 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Bulgur Köftesi yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Bulgur Köftesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde ortalama 363,44 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 55,45 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 81,29 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Bulgur Köftesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde 7,74 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 4,63 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Bulgur Köftesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde 10,57 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Bulgur Köftesi yiyeceği de var. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 433,29 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Bulgur Köftesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de 10,78 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Bulgur Köftesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 630,71 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Bulgur Köftesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde yaklaşık olarak 224,16 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Bulgur Köftesi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Bulgur Köftesi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde 16,11 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Bulgur Köftesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Bulgur Köftesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçindeki Besinler

 • 55,45 Karbonhidrat
 • 10,78 Protein
 • 10,57 Yağ
 • 7,74 Lif
 • 81,29 Kolesterol
 • 630,71 Sodyum
 • 433,29 Potasyum
 • 109,79 Kalsiyum
 • 224,16 A Vitamini
 • 16,11 C Vitamini
 • 55,45 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçindeki Besinler

 • 3,08 Karbonhidrat
 • 0,6 Protein
 • 0,59 Yağ
 • 0,43 Lif
 • 4,52 Kolesterol
 • 35,04 Sodyum
 • 24,07 Potasyum
 • 6,1 Kalsiyum
 • 12,45 A Vitamini
 • 0,9 C Vitamini
 • 3,08 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Bulgur Köftesi İçindeki Besinler

 • 0,31 Karbonhidrat
 • 0,06 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0,45 Kolesterol
 • 3,5 Sodyum
 • 2,41 Potasyum
 • 0,61 Kalsiyum
 • 1,25 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,31 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU BULGUR KÖFTESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0