Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurtlu Beyaz Lahana Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası Kaç Kalori? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası kaç kalori? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası kaç kalori, Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde 107,67 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde ortalama 157,46 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 6,65 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 37,33 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde 2,95 g olarak bulunuyor.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 0,63 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde 13,09 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yiyeceği de var. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 288,12 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de 3,17 g Protein bulunuyor.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 297,47 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde yaklaşık olarak 34,07 iu A Vitamini bulunur. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde 45,89 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçindeki Besinler

 • 6,65 Karbonhidrat
 • 3,17 Protein
 • 13,09 Yağ
 • 2,95 Lif
 • 37,33 Kolesterol
 • 297,47 Sodyum
 • 288,12 Potasyum
 • 107,67 Kalsiyum
 • 34,07 A Vitamini
 • 45,89 C Vitamini
 • 6,65 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçindeki Besinler

 • 0,42 Karbonhidrat
 • 0,2 Protein
 • 0,82 Yağ
 • 0,18 Lif
 • 2,33 Kolesterol
 • 18,59 Sodyum
 • 18,01 Potasyum
 • 6,73 Kalsiyum
 • 2,13 A Vitamini
 • 2,87 C Vitamini
 • 0,42 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurtlu Beyaz Lahana Salatası İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,08 Yağ
 • 0,02 Lif
 • 0,23 Kolesterol
 • 1,86 Sodyum
 • 1,8 Potasyum
 • 0,67 Kalsiyum
 • 0,21 A Vitamini
 • 0,29 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURTLU BEYAZ LAHANA SALATASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0