Yoğurt Tatlısı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurt Tatlısı Kaç Kalori? Yoğurt Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurt Tatlısı Kaç Kalori? Yoğurt Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurt Tatlısı yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurt Tatlısı kaç kalori? Yoğurt Tatlısı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurt Tatlısı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurt Tatlısı kaç kalori, Yoğurt Tatlısı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurt Tatlısı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurt Tatlısı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurt Tatlısı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurt Tatlısı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde 80,69 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurt Tatlısı yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurt Tatlısı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde ortalama 431,9 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurt Tatlısı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 79,5 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurt Tatlısı içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 63,92 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurt Tatlısı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde 1,95 g olarak bulunuyor.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 0,94 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurt Tatlısı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurt Tatlısı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde 6,55 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurt Tatlısı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurt Tatlısı yiyeceği de var. Yoğurt Tatlısı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 103,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurt Tatlısı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurt Tatlısı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurt Tatlısı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurt Tatlısı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde de 5,73 g Protein bulunuyor.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurt Tatlısı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 399,47 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurt Tatlısı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurt Tatlısı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurt Tatlısı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurt Tatlısı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 72,59 iu A Vitamini bulunur. Yoğurt Tatlısı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurt Tatlısı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurt Tatlısı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurt Tatlısı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı içerisinde 2,49 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurt Tatlısı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurt Tatlısı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurt Tatlısı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurt Tatlısı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurt Tatlısı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Tatlısı İçindeki Besinler

 • 79,5 Karbonhidrat
 • 5,73 Protein
 • 6,55 Yağ
 • 1,95 Lif
 • 63,92 Kolesterol
 • 399,47 Sodyum
 • 103,42 Potasyum
 • 80,69 Kalsiyum
 • 72,59 A Vitamini
 • 2,49 C Vitamini
 • 79,5 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Yoğurt Tatlısı İçindeki Besinler

 • 37,86 Karbonhidrat
 • 2,73 Protein
 • 3,12 Yağ
 • 0,93 Lif
 • 30,44 Kolesterol
 • 190,22 Sodyum
 • 49,25 Potasyum
 • 38,42 Kalsiyum
 • 34,57 A Vitamini
 • 1,19 C Vitamini
 • 37,86 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Yoğurt Tatlısı İçindeki Besinler

 • 56,79 Karbonhidrat
 • 4,09 Protein
 • 4,68 Yağ
 • 1,39 Lif
 • 45,66 Kolesterol
 • 285,33 Sodyum
 • 73,87 Potasyum
 • 57,63 Kalsiyum
 • 51,85 A Vitamini
 • 1,78 C Vitamini
 • 56,79 Karbonhidrat

1 Dilim (Kalın) Yoğurt Tatlısı İçindeki Besinler

 • 79,5 Karbonhidrat
 • 5,73 Protein
 • 6,55 Yağ
 • 1,95 Lif
 • 63,92 Kolesterol
 • 399,47 Sodyum
 • 103,42 Potasyum
 • 80,69 Kalsiyum
 • 72,59 A Vitamini
 • 2,49 C Vitamini
 • 79,5 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurt Tatlısı İçindeki Besinler

 • 0,38 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,3 Kolesterol
 • 1,9 Sodyum
 • 0,49 Potasyum
 • 0,38 Kalsiyum
 • 0,35 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,38 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURT TATLISI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0