Yoğurt Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYoğurt Çorbası Kaç Kalori? Yoğurt Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurt Çorbası Kaç Kalori? Yoğurt Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yoğurt Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yoğurt Çorbası kaç kalori? Yoğurt Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yoğurt Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yoğurt Çorbası kaç kalori, Yoğurt Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yoğurt Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yoğurt Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yoğurt Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yoğurt Çorbası içerisinde de var. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde 30,99 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yoğurt Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yoğurt Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde ortalama 74,92 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yoğurt Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 9,6 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yoğurt Çorbası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 24,47 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yoğurt Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde 0,32 g olarak bulunuyor.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 0,34 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yoğurt Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yoğurt Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde 3,01 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yoğurt Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yoğurt Çorbası yiyeceği de var. Yoğurt Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 46,94 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yoğurt Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yoğurt Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yoğurt Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yoğurt Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde de 2,11 g Protein bulunuyor.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yoğurt Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 154,54 mg sodyum bulunuyor. Peki Yoğurt Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yoğurt Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yoğurt Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yoğurt Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 31,51 iu A Vitamini bulunur. Yoğurt Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yoğurt Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yoğurt Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yoğurt Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Kepçe Yoğurt Çorbası içerisinde 0,18 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yoğurt Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yoğurt Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yoğurt Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yoğurt Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yoğurt Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Kepçe Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,6 Karbonhidrat
 • 2,11 Protein
 • 3,01 Yağ
 • 0,32 Lif
 • 24,47 Kolesterol
 • 154,54 Sodyum
 • 46,94 Potasyum
 • 30,99 Kalsiyum
 • 31,51 A Vitamini
 • 0,18 C Vitamini
 • 9,6 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,6 Karbonhidrat
 • 2,11 Protein
 • 3,01 Yağ
 • 0,32 Lif
 • 24,47 Kolesterol
 • 154,54 Sodyum
 • 46,94 Potasyum
 • 30,99 Kalsiyum
 • 31,51 A Vitamini
 • 0,18 C Vitamini
 • 9,6 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 14,4 Karbonhidrat
 • 3,17 Protein
 • 4,51 Yağ
 • 0,48 Lif
 • 36,71 Kolesterol
 • 231,81 Sodyum
 • 70,41 Potasyum
 • 46,49 Kalsiyum
 • 47,26 A Vitamini
 • 0,26 C Vitamini
 • 14,4 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 19,2 Karbonhidrat
 • 4,22 Protein
 • 6,02 Yağ
 • 0,64 Lif
 • 48,94 Kolesterol
 • 309,08 Sodyum
 • 93,88 Potasyum
 • 61,99 Kalsiyum
 • 63,02 A Vitamini
 • 0,35 C Vitamini
 • 19,2 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 24 Karbonhidrat
 • 5,28 Protein
 • 7,52 Yağ
 • 0,79 Lif
 • 61,18 Kolesterol
 • 386,35 Sodyum
 • 117,35 Potasyum
 • 77,48 Kalsiyum
 • 78,77 A Vitamini
 • 0,44 C Vitamini
 • 24 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,96 Karbonhidrat
 • 0,21 Protein
 • 0,3 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 2,45 Kolesterol
 • 15,45 Sodyum
 • 4,69 Potasyum
 • 3,1 Kalsiyum
 • 3,15 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,96 Karbonhidrat

1 Gram Yoğurt Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,03 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,24 Kolesterol
 • 1,55 Sodyum
 • 0,47 Potasyum
 • 0,31 Kalsiyum
 • 0,32 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YOĞURT ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0