Yılbaşı Gecesi Tatlısı Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYılbaşı Gecesi Tatlısı Kaç Kalori? Yılbaşı Gecesi Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı Kaç Kalori? Yılbaşı Gecesi Tatlısı Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı yemek zararlı mı? faydalı mı? Yılbaşı Gecesi Tatlısı kaç kalori? Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yılbaşı Gecesi Tatlısı içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı kaç kalori, Yılbaşı Gecesi Tatlısı yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yılbaşı Gecesi Tatlısı gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yılbaşı Gecesi Tatlısı ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yılbaşı Gecesi Tatlısı ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde 64,29 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yılbaşı Gecesi Tatlısı yiyerek de alabiliyoruz. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yılbaşı Gecesi Tatlısı yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde ortalama 185,74 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 22,11 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yılbaşı Gecesi Tatlısı yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde 4,23 g olarak bulunuyor.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 1,73 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yılbaşı Gecesi Tatlısı tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde 8,45 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yılbaşı Gecesi Tatlısı yiyeceği de var. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 290,2 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Protein bulunuyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yılbaşı Gecesi Tatlısı dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de 4,84 g Protein bulunuyor.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yılbaşı Gecesi Tatlısı ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 10,59 mg sodyum bulunuyor. Peki Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yılbaşı Gecesi Tatlısı yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde yaklaşık olarak 47,3 iu A Vitamini bulunur. Yılbaşı Gecesi Tatlısı tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yılbaşı Gecesi Tatlısı yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde 37,29 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yılbaşı Gecesi Tatlısı yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yılbaşı Gecesi Tatlısı içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçindeki Besinler

 • 22,11 Karbonhidrat
 • 4,84 Protein
 • 8,45 Yağ
 • 4,23 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 10,59 Sodyum
 • 290,2 Potasyum
 • 64,29 Kalsiyum
 • 47,3 A Vitamini
 • 37,29 C Vitamini
 • 22,11 Karbonhidrat

1 Gram Yılbaşı Gecesi Tatlısı İçindeki Besinler

 • 0,19 Karbonhidrat
 • 0,04 Protein
 • 0,07 Yağ
 • 0,04 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,09 Sodyum
 • 2,52 Potasyum
 • 0,56 Kalsiyum
 • 0,41 A Vitamini
 • 0,32 C Vitamini
 • 0,19 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YILBAŞI GECESİ TATLISI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0