Yılan Balığı (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYılan Balığı (Pişmiş) Kaç Kalori? Yılan Balığı (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yılan Balığı (Pişmiş) Kaç Kalori? Yılan Balığı (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yılan Balığı (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yılan Balığı (Pişmiş) kaç kalori? Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yılan Balığı (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yılan Balığı (Pişmiş) kaç kalori, Yılan Balığı (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yılan Balığı (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yılan Balığı (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yılan Balığı (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde 39 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yılan Balığı (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yılan Balığı (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde ortalama 354 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yılan Balığı (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 241,5 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 0,96 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yılan Balığı (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde 22,43 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yılan Balığı (Pişmiş) yiyeceği de var. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 523,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yılan Balığı (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yılan Balığı (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de 35,48 g Protein bulunuyor.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yılan Balığı (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 97,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yılan Balığı (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 5680,5 iu A Vitamini bulunur. Yılan Balığı (Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yılan Balığı (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yılan Balığı (Pişmiş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde 2,7 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yılan Balığı (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yılan Balığı (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yılan Balığı (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yılan Balığı (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yılan Balığı (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 35,48 Protein
 • 22,43 Yağ
 • 0 Lif
 • 241,5 Kolesterol
 • 97,5 Sodyum
 • 523,5 Potasyum
 • 39 Kalsiyum
 • 5680,5 A Vitamini
 • 2,7 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Köfte Kadar Yılan Balığı (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 7,1 Protein
 • 4,49 Yağ
 • 0 Lif
 • 48,3 Kolesterol
 • 19,5 Sodyum
 • 104,7 Potasyum
 • 7,8 Kalsiyum
 • 1136,1 A Vitamini
 • 0,54 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Gram Yılan Balığı (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0,24 Protein
 • 0,15 Yağ
 • 0 Lif
 • 1,61 Kolesterol
 • 0,65 Sodyum
 • 3,49 Potasyum
 • 0,26 Kalsiyum
 • 37,87 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YILAN BALIĞI (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0