Yeşil Kabaklı Kek Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Kabaklı Kek Kaç Kalori? Yeşil Kabaklı Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Kabaklı Kek Kaç Kalori? Yeşil Kabaklı Kek Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Kabaklı Kek yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Kabaklı Kek kaç kalori? Yeşil Kabaklı Kek içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Kabaklı Kek içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Kabaklı Kek kaç kalori, Yeşil Kabaklı Kek yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Kabaklı Kek gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Kabaklı Kek ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Kabaklı Kek ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de var. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde 36,09 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Kabaklı Kek yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Kabaklı Kek yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde ortalama 179,94 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Kabaklı Kek içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 23,39 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 49,7 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Kabaklı Kek yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde 0,81 g olarak bulunuyor.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 0,7 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Kabaklı Kek tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde 8,4 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Kabaklı Kek yiyeceği de var. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 91,71 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Kabaklı Kek tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Kabaklı Kek dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Kabaklı Kek içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de 2,73 g Protein bulunuyor.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Kabaklı Kek ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 182,01 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Kabaklı Kek yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Kabaklı Kek içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde yaklaşık olarak 47,43 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Kabaklı Kek tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Kabaklı Kek İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Kabaklı Kek içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Kabaklı Kek yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek içerisinde 5,35 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Kabaklı Kek içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Kabaklı Kek yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Kabaklı Kek içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Kabaklı Kek içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Kabaklı Kek içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Dilim (Orta) Yeşil Kabaklı Kek İçindeki Besinler

 • 23,39 Karbonhidrat
 • 2,73 Protein
 • 8,4 Yağ
 • 0,81 Lif
 • 49,7 Kolesterol
 • 182,01 Sodyum
 • 91,71 Potasyum
 • 36,09 Kalsiyum
 • 47,43 A Vitamini
 • 5,35 C Vitamini
 • 23,39 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabaklı Kek İçindeki Besinler

 • 23,39 Karbonhidrat
 • 2,73 Protein
 • 8,4 Yağ
 • 0,81 Lif
 • 49,7 Kolesterol
 • 182,01 Sodyum
 • 91,71 Potasyum
 • 36,09 Kalsiyum
 • 47,43 A Vitamini
 • 5,35 C Vitamini
 • 23,39 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Kabaklı Kek İçindeki Besinler

 • 0,26 Karbonhidrat
 • 0,03 Protein
 • 0,09 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,55 Kolesterol
 • 2,02 Sodyum
 • 1,02 Potasyum
 • 0,4 Kalsiyum
 • 0,53 A Vitamini
 • 0,06 C Vitamini
 • 0,26 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL KABAKLI KEK İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0