Yeşil Kabak Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Kabak Çorbası Kaç Kalori? Yeşil Kabak Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Kabak Çorbası Kaç Kalori? Yeşil Kabak Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Kabak Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Kabak Çorbası kaç kalori? Yeşil Kabak Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Kabak Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Kabak Çorbası kaç kalori, Yeşil Kabak Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Kabak Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Kabak Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Kabak Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde 74,83 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Kabak Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Kabak Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde ortalama 70,21 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Kabak Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 9,91 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Kabak Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde 2,9 g olarak bulunuyor.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 3,01 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Kabak Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde 1,3 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Kabak Çorbası yiyeceği de var. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 472,63 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Kabak Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Kabak Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Kabak Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de 4,57 g Protein bulunuyor.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Kabak Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 25,07 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Kabak Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Kabak Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 115,77 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Kabak Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Kabak Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Kabak Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Kabak Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası içerisinde 29,28 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Kabak Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Kabak Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Kabak Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Kabak Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Kabak Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,91 Karbonhidrat
 • 4,57 Protein
 • 1,3 Yağ
 • 2,9 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 25,07 Sodyum
 • 472,63 Potasyum
 • 74,83 Kalsiyum
 • 115,77 A Vitamini
 • 29,28 C Vitamini
 • 9,91 Karbonhidrat

1 Kepçe Yeşil Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 3,05 Karbonhidrat
 • 1,41 Protein
 • 0,4 Yağ
 • 0,89 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 7,71 Sodyum
 • 145,43 Potasyum
 • 23,02 Kalsiyum
 • 35,62 A Vitamini
 • 9,01 C Vitamini
 • 3,05 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yeşil Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 3,05 Karbonhidrat
 • 1,41 Protein
 • 0,4 Yağ
 • 0,89 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 7,71 Sodyum
 • 145,43 Potasyum
 • 23,02 Kalsiyum
 • 35,62 A Vitamini
 • 9,01 C Vitamini
 • 3,05 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yeşil Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 4,57 Karbonhidrat
 • 2,11 Protein
 • 0,6 Yağ
 • 1,34 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 11,57 Sodyum
 • 218,14 Potasyum
 • 34,54 Kalsiyum
 • 53,43 A Vitamini
 • 13,51 C Vitamini
 • 4,57 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Yeşil Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 6,1 Karbonhidrat
 • 2,81 Protein
 • 0,8 Yağ
 • 1,78 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 15,43 Sodyum
 • 290,85 Potasyum
 • 46,05 Kalsiyum
 • 71,24 A Vitamini
 • 18,02 C Vitamini
 • 6,1 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Kabak Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,03 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,08 Sodyum
 • 1,45 Potasyum
 • 0,23 Kalsiyum
 • 0,36 A Vitamini
 • 0,09 C Vitamini
 • 0,03 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL KABAK ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0