Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie Kaç Kalori? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie Kaç Kalori? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie kaç kalori? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie kaç kalori, Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde 183,58 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde ortalama 249,62 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 16,88 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 5,85 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde 4,03 g olarak bulunuyor.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 4,48 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde 18,63 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yiyeceği de var. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 753,42 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de 5,54 g Protein bulunuyor.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 82 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde yaklaşık olarak 676,8 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde 63,75 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçindeki Besinler

 • 16,88 Karbonhidrat
 • 5,54 Protein
 • 18,63 Yağ
 • 4,03 Lif
 • 5,85 Kolesterol
 • 82 Sodyum
 • 753,42 Potasyum
 • 183,58 Kalsiyum
 • 676,8 A Vitamini
 • 63,75 C Vitamini
 • 16,88 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Elmalı ve Ispanaklı Smoothie İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,02 Kolesterol
 • 0,28 Sodyum
 • 2,54 Potasyum
 • 0,62 Kalsiyum
 • 2,28 A Vitamini
 • 0,21 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL ELMALI VE ISPANAKLI SMOOTHİE İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0