Yeşil Elmalı Tavuk Izgara Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Elmalı Tavuk Izgara Kaç Kalori? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara Kaç Kalori? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara kaç kalori? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara kaç kalori, Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Elmalı Tavuk Izgara ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde 183,74 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde ortalama 530,79 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 22,75 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 146 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde 2,92 g olarak bulunuyor.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 2,24 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Elmalı Tavuk Izgara tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde 25,35 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yiyeceği de var. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 1150,59 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Elmalı Tavuk Izgara dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de 53,05 g Protein bulunuyor.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Elmalı Tavuk Izgara ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 513,9 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde yaklaşık olarak 202,74 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde 6,28 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Elmalı Tavuk Izgara yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Elmalı Tavuk Izgara içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçindeki Besinler

 • 22,75 Karbonhidrat
 • 53,05 Protein
 • 25,35 Yağ
 • 2,92 Lif
 • 146 Kolesterol
 • 513,9 Sodyum
 • 1150,59 Potasyum
 • 183,74 Kalsiyum
 • 202,74 A Vitamini
 • 6,28 C Vitamini
 • 22,75 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Elmalı Tavuk Izgara İçindeki Besinler

 • 0,05 Karbonhidrat
 • 0,13 Protein
 • 0,06 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0,35 Kolesterol
 • 1,23 Sodyum
 • 2,75 Potasyum
 • 0,44 Kalsiyum
 • 0,49 A Vitamini
 • 0,02 C Vitamini
 • 0,05 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL ELMALI TAVUK IZGARA İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0