Yeşil Detoks Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Detoks Çorbası Kaç Kalori? Yeşil Detoks Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Detoks Çorbası Kaç Kalori? Yeşil Detoks Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Detoks Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Detoks Çorbası kaç kalori? Yeşil Detoks Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Detoks Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Detoks Çorbası kaç kalori, Yeşil Detoks Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Detoks Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Detoks Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Detoks Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde 258,97 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Detoks Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Detoks Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde ortalama 91,31 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Detoks Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 13,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Detoks Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde 6,98 g olarak bulunuyor.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 7,73 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Detoks Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde 1 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Detoks Çorbası yiyeceği de var. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 1376,85 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Detoks Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Detoks Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Detoks Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de 6,37 g Protein bulunuyor.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Detoks Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 127,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Detoks Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Detoks Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4577,55 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Detoks Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Detoks Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Detoks Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Detoks Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası içerisinde 112,53 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Detoks Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Detoks Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Detoks Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Detoks Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Detoks Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Detoks Çorbası İçindeki Besinler

 • 13,66 Karbonhidrat
 • 6,37 Protein
 • 1 Yağ
 • 6,98 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 127,5 Sodyum
 • 1376,85 Potasyum
 • 258,97 Kalsiyum
 • 4577,55 A Vitamini
 • 112,53 C Vitamini
 • 13,66 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL DETOKS ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0