Yeşil Biber Konservesi (Süz) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYeşil Biber Konservesi (Süz) Kaç Kalori? Yeşil Biber Konservesi (Süz) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) Kaç Kalori? Yeşil Biber Konservesi (Süz) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yeşil Biber Konservesi (Süz) kaç kalori? Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yeşil Biber Konservesi (Süz) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) kaç kalori, Yeşil Biber Konservesi (Süz) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yeşil Biber Konservesi (Süz) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yeşil Biber Konservesi (Süz) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yeşil Biber Konservesi (Süz) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde 7 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yeşil Biber Konservesi (Süz) yiyerek de alabiliyoruz. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yeşil Biber Konservesi (Süz) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde ortalama 8,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 1,13 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yeşil Biber Konservesi (Süz) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde 1,71 g olarak bulunuyor.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 0,26 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yeşil Biber Konservesi (Süz) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde 0,14 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yeşil Biber Konservesi (Süz) yiyeceği de var. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 50 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Protein bulunuyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yeşil Biber Konservesi (Süz) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de 0,54 g Protein bulunuyor.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yeşil Biber Konservesi (Süz) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 108 mg sodyum bulunuyor. Peki Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yeşil Biber Konservesi (Süz) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde yaklaşık olarak 70 iu A Vitamini bulunur. Yeşil Biber Konservesi (Süz) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yeşil Biber Konservesi (Süz) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde 17,78 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yeşil Biber Konservesi (Süz) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yeşil Biber Konservesi (Süz) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçindeki Besinler

 • 1,13 Karbonhidrat
 • 0,54 Protein
 • 0,14 Yağ
 • 1,71 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 108 Sodyum
 • 50 Potasyum
 • 7 Kalsiyum
 • 70 A Vitamini
 • 17,78 C Vitamini
 • 1,13 Karbonhidrat

1 Gram Yeşil Biber Konservesi (Süz) İçindeki Besinler

 • 0,02 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,16 Sodyum
 • 1 Potasyum
 • 0,14 Kalsiyum
 • 1,4 A Vitamini
 • 0,36 C Vitamini
 • 0,02 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEŞİL BİBER KONSERVESİ (SÜZ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0