Yer Lahanası (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYer Lahanası (Pişmiş) Kaç Kalori? Yer Lahanası (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yer Lahanası (Pişmiş) Kaç Kalori? Yer Lahanası (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yer Lahanası (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yer Lahanası (Pişmiş) kaç kalori? Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yer Lahanası (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yer Lahanası (Pişmiş) kaç kalori, Yer Lahanası (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yer Lahanası (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yer Lahanası (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yer Lahanası (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde 37,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yer Lahanası (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yer Lahanası (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde ortalama 43,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yer Lahanası (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 10,04 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yer Lahanası (Pişmiş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde 1,65 g olarak bulunuyor.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 0,6 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yer Lahanası (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde 0,17 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yer Lahanası (Pişmiş) yiyeceği de var. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 510 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yer Lahanası (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yer Lahanası (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de 2,7 g Protein bulunuyor.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yer Lahanası (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 31,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yer Lahanası (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 52,5 iu A Vitamini bulunur. Yer Lahanası (Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yer Lahanası (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yer Lahanası (Pişmiş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde 81 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yer Lahanası (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yer Lahanası (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yer Lahanası (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yer Lahanası (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yer Lahanası (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 10,04 Karbonhidrat
 • 2,7 Protein
 • 0,17 Yağ
 • 1,65 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 31,5 Sodyum
 • 510 Potasyum
 • 37,5 Kalsiyum
 • 52,5 A Vitamini
 • 81 C Vitamini
 • 10,04 Karbonhidrat

1 Çorba Kaşığı Yer Lahanası (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 1,34 Karbonhidrat
 • 0,36 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,22 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 4,2 Sodyum
 • 68 Potasyum
 • 5 Kalsiyum
 • 7 A Vitamini
 • 10,8 C Vitamini
 • 1,34 Karbonhidrat

1 Gram Yer Lahanası (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,07 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,21 Sodyum
 • 3,4 Potasyum
 • 0,25 Kalsiyum
 • 0,35 A Vitamini
 • 0,54 C Vitamini
 • 0,07 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YER LAHANASI (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0