Yer Fıstığı Drajesi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYer Fıstığı Drajesi Kaç Kalori? Yer Fıstığı Drajesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yer Fıstığı Drajesi Kaç Kalori? Yer Fıstığı Drajesi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yer Fıstığı Drajesi yemek zararlı mı? faydalı mı? Yer Fıstığı Drajesi kaç kalori? Yer Fıstığı Drajesi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yer Fıstığı Drajesi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yer Fıstığı Drajesi kaç kalori, Yer Fıstığı Drajesi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yer Fıstığı Drajesi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yer Fıstığı Drajesi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yer Fıstığı Drajesi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yer Fıstığı Drajesi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde 3,2 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yer Fıstığı Drajesi yiyerek de alabiliyoruz. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yer Fıstığı Drajesi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde ortalama 53 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yer Fıstığı Drajesi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde yaklaşık olarak 2,66 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yer Fıstığı Drajesi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde 0,87 g olarak bulunuyor.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde yaklaşık olarak 0,15 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yer Fıstığı Drajesi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yer Fıstığı Drajesi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde 3,85 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yer Fıstığı Drajesi yiyeceği de var. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde yaklaşık olarak 52,8 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yer Fıstığı Drajesi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Protein bulunuyor. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yer Fıstığı Drajesi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yer Fıstığı Drajesi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde de 2,02 g Protein bulunuyor.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yer Fıstığı Drajesi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi içerisinde yaklaşık olarak 0,9 mg sodyum bulunuyor. Peki Yer Fıstığı Drajesi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yer Fıstığı Drajesi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Yer Fıstığı Drajesi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yer Fıstığı Drajesi içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yer Fıstığı Drajesi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yer Fıstığı Drajesi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yer Fıstığı Drajesi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yer Fıstığı Drajesi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yer Fıstığı Drajesi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yer Fıstığı Drajesi İçindeki Besinler

 • 2,66 Karbonhidrat
 • 2,02 Protein
 • 3,85 Yağ
 • 0,87 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,9 Sodyum
 • 52,8 Potasyum
 • 3,2 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 2,66 Karbonhidrat

1 Gram Yer Fıstığı Drajesi İçindeki Besinler

 • 0,27 Karbonhidrat
 • 0,2 Protein
 • 0,38 Yağ
 • 0,09 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,09 Sodyum
 • 5,28 Potasyum
 • 0,32 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,27 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YER FISTIĞI DRAJESİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0