Yemek Katkıları Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYemek Katkıları Kaç Kalori? Yemek Katkıları Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yemek Katkıları Kaç Kalori? Yemek Katkıları Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yemek Katkıları yemek zararlı mı? faydalı mı? Yemek Katkıları kaç kalori? Yemek Katkıları içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yemek Katkıları içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yemek Katkıları kaç kalori, Yemek Katkıları yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yemek Katkıları gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yemek Katkıları ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yemek Katkıları ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yemek Katkıları içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yemek Katkıları içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yemek Katkıları içerisinde 62,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yemek Katkıları yiyerek de alabiliyoruz. Yemek Katkıları içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yemek Katkıları yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç kalori yok. Kalori oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yemek Katkıları içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yemek Katkıları içerisinde yaklaşık olarak 0,03 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yemek Katkıları tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yemek Katkıları içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç yağ yok. Yağ oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yemek Katkıları içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yemek Katkıları yiyeceği de var. Yemek Katkıları içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yemek Katkıları içerisinde yaklaşık olarak 1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yemek Katkıları içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yemek Katkıları tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç protein yok. Protein oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yemek Katkıları içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yemek Katkıları ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yemek Katkıları içerisinde yaklaşık olarak 9712,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yemek Katkıları içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yemek Katkıları yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Yemek Katkıları İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yemek Katkıları içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yemek Katkıları içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yemek Katkıları yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yemek Katkıları içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yemek Katkıları içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yemek Katkıları içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yemek Katkıları İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 9712,5 Sodyum
 • 1 Potasyum
 • 62,5 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Gram Yemek Katkıları İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0 Yağ
 • 0 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 388,5 Sodyum
 • 0,04 Potasyum
 • 2,5 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YEMEK KATKILARI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0