Yayla Çorbası Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYayla Çorbası Kaç Kalori? Yayla Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yayla Çorbası Kaç Kalori? Yayla Çorbası Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yayla Çorbası yemek zararlı mı? faydalı mı? Yayla Çorbası kaç kalori? Yayla Çorbası içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yayla Çorbası içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yayla Çorbası kaç kalori, Yayla Çorbası yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yayla Çorbası gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yayla Çorbası ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yayla Çorbası ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yayla Çorbası içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yayla Çorbası içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde 58,93 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yayla Çorbası yiyerek de alabiliyoruz. Yayla Çorbası içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yayla Çorbası yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde ortalama 98,29 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yayla Çorbası içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yayla Çorbası içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yayla Çorbası içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yayla Çorbası içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 13,59 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yayla Çorbası içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Yayla Çorbası içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 34,46 mg kolesterol bulunmaktadır.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yayla Çorbası içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yayla Çorbası içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yayla Çorbası yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde 0,26 g olarak bulunuyor.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yayla Çorbası içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 0,67 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yayla Çorbası tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yayla Çorbası içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yayla Çorbası içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yayla Çorbası içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde 3,38 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yayla Çorbası içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yayla Çorbası içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yayla Çorbası yiyeceği de var. Yayla Çorbası içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 80,47 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yayla Çorbası içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yayla Çorbası tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yayla Çorbası içerisinde Protein bulunuyor. Yayla Çorbası içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yayla Çorbası dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yayla Çorbası içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yayla Çorbası içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde de 3,07 g Protein bulunuyor.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yayla Çorbası içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yayla Çorbası ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 96,19 mg sodyum bulunuyor. Peki Yayla Çorbası içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yayla Çorbası yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yayla Çorbası içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yayla Çorbası içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde yaklaşık olarak 42,68 iu A Vitamini bulunur. Yayla Çorbası tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yayla Çorbası İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yayla Çorbası içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yayla Çorbası yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası içerisinde 0,34 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yayla Çorbası içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yayla Çorbası yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yayla Çorbası içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yayla Çorbası içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yayla Çorbası içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yayla Çorbası İçindeki Besinler

 • 13,59 Karbonhidrat
 • 3,07 Protein
 • 3,38 Yağ
 • 0,26 Lif
 • 34,46 Kolesterol
 • 96,19 Sodyum
 • 80,47 Potasyum
 • 58,93 Kalsiyum
 • 42,68 A Vitamini
 • 0,34 C Vitamini
 • 13,59 Karbonhidrat

1 Kepçe Yayla Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,71 Karbonhidrat
 • 2,19 Protein
 • 2,41 Yağ
 • 0,19 Lif
 • 24,62 Kolesterol
 • 68,71 Sodyum
 • 57,48 Potasyum
 • 42,1 Kalsiyum
 • 30,49 A Vitamini
 • 0,24 C Vitamini
 • 9,71 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Yayla Çorbası İçindeki Besinler

 • 12,94 Karbonhidrat
 • 2,92 Protein
 • 3,22 Yağ
 • 0,25 Lif
 • 32,82 Kolesterol
 • 91,61 Sodyum
 • 76,63 Potasyum
 • 56,13 Kalsiyum
 • 40,65 A Vitamini
 • 0,32 C Vitamini
 • 12,94 Karbonhidrat

1 Kase (Küçük) Yayla Çorbası İçindeki Besinler

 • 9,71 Karbonhidrat
 • 2,19 Protein
 • 2,41 Yağ
 • 0,19 Lif
 • 24,62 Kolesterol
 • 68,71 Sodyum
 • 57,48 Potasyum
 • 42,1 Kalsiyum
 • 30,49 A Vitamini
 • 0,24 C Vitamini
 • 9,71 Karbonhidrat

1 Kase (Büyük) Yayla Çorbası İçindeki Besinler

 • 19,42 Karbonhidrat
 • 4,38 Protein
 • 4,83 Yağ
 • 0,38 Lif
 • 49,23 Kolesterol
 • 137,41 Sodyum
 • 114,95 Potasyum
 • 84,19 Kalsiyum
 • 60,98 A Vitamini
 • 0,48 C Vitamini
 • 19,42 Karbonhidrat

1 Gram Yayla Çorbası İçindeki Besinler

 • 0,06 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,16 Kolesterol
 • 0,46 Sodyum
 • 0,38 Potasyum
 • 0,28 Kalsiyum
 • 0,2 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,06 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YAYLA ÇORBASI İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0