Yağlı Tohum Türleri Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYağlı Tohum Türleri Kaç Kalori? Yağlı Tohum Türleri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yağlı Tohum Türleri Kaç Kalori? Yağlı Tohum Türleri Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yağlı Tohum Türleri yemek zararlı mı? faydalı mı? Yağlı Tohum Türleri kaç kalori? Yağlı Tohum Türleri içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yağlı Tohum Türleri içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yağlı Tohum Türleri kaç kalori, Yağlı Tohum Türleri yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yağlı Tohum Türleri gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yağlı Tohum Türleri ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yağlı Tohum Türleri ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yağlı Tohum Türleri içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde 46 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yağlı Tohum Türleri yiyerek de alabiliyoruz. Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yağlı Tohum Türleri yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde ortalama 74,4 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yağlı Tohum Türleri içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde hiç karbonhidrat yok. Karbonhidrat oranı 0.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yağlı Tohum Türleri yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde 7 g olarak bulunuyor.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde yaklaşık olarak 1,64 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yağlı Tohum Türleri tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yağlı Tohum Türleri içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde 6,18 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yağlı Tohum Türleri içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yağlı Tohum Türleri yiyeceği de var. Yağlı Tohum Türleri içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde yaklaşık olarak 100 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yağlı Tohum Türleri içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yağlı Tohum Türleri tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde Protein bulunuyor. Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yağlı Tohum Türleri dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yağlı Tohum Türleri içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde de 4,88 g Protein bulunuyor.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde hiç sodyum yok. Sodyum oranı 0.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yağlı Tohum Türleri içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yağlı Tohum Türleri içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri içerisinde yaklaşık olarak 16 iu A Vitamini bulunur. Yağlı Tohum Türleri tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yağlı Tohum Türleri İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yağlı Tohum Türleri içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Yağlı Tohum Türleri içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yağlı Tohum Türleri yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yağlı Tohum Türleri içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yağlı Tohum Türleri içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yağlı Tohum Türleri içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yağlı Tohum Türleri İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 4,88 Protein
 • 6,18 Yağ
 • 7 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 100 Potasyum
 • 46 Kalsiyum
 • 16 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

1 Gram Yağlı Tohum Türleri İçindeki Besinler

 • 0 Karbonhidrat
 • 0,24 Protein
 • 0,31 Yağ
 • 0,35 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0 Sodyum
 • 5 Potasyum
 • 2,3 Kalsiyum
 • 0,8 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YAĞLI TOHUM TÜRLERİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0