Yabani Mercanköşk/Oregano Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYabani Mercanköşk/Oregano Kaç Kalori? Yabani Mercanköşk/Oregano Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yabani Mercanköşk/Oregano Kaç Kalori? Yabani Mercanköşk/Oregano Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yabani Mercanköşk/Oregano yemek zararlı mı? faydalı mı? Yabani Mercanköşk/Oregano kaç kalori? Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yabani Mercanköşk/Oregano içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yabani Mercanköşk/Oregano kaç kalori, Yabani Mercanköşk/Oregano yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yabani Mercanköşk/Oregano gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yabani Mercanköşk/Oregano ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yabani Mercanköşk/Oregano ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde 15,5 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yabani Mercanköşk/Oregano yiyerek de alabiliyoruz. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yabani Mercanköşk/Oregano yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde ortalama 3,35 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yabani Mercanköşk/Oregano içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde yaklaşık olarak 0,49 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yabani Mercanköşk/Oregano yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde 0,13 g olarak bulunuyor.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde yaklaşık olarak 0,37 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yabani Mercanköşk/Oregano tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde 0,1 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yabani Mercanköşk/Oregano yiyeceği de var. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde yaklaşık olarak 16,5 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yabani Mercanköşk/Oregano tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Protein bulunuyor. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yabani Mercanköşk/Oregano dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de 0,11 g Protein bulunuyor.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yabani Mercanköşk/Oregano ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde yaklaşık olarak 0,15 mg sodyum bulunuyor. Peki Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yabani Mercanköşk/Oregano yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde yaklaşık olarak 6,75 iu A Vitamini bulunur. Yabani Mercanköşk/Oregano tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yabani Mercanköşk/Oregano İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yabani Mercanköşk/Oregano yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde 2,25 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yabani Mercanköşk/Oregano içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yabani Mercanköşk/Oregano yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yabani Mercanköşk/Oregano içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yabani Mercanköşk/Oregano içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Yabani Mercanköşk/Oregano İçindeki Besinler

 • 0,49 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,1 Yağ
 • 0,13 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,15 Sodyum
 • 16,5 Potasyum
 • 15,5 Kalsiyum
 • 6,75 A Vitamini
 • 2,25 C Vitamini
 • 0,49 Karbonhidrat

1 Serbest Yabani Mercanköşk/Oregano İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,03 Sodyum
 • 3,3 Potasyum
 • 3,1 Kalsiyum
 • 1,35 A Vitamini
 • 0,45 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

1 Gram Yabani Mercanköşk/Oregano İçindeki Besinler

 • 0,1 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,03 Sodyum
 • 3,3 Potasyum
 • 3,1 Kalsiyum
 • 1,35 A Vitamini
 • 0,45 C Vitamini
 • 0,1 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YABANİ MERCANKÖŞK/OREGANO İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0