Yaban Mersini (Dondurulmuş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİYaban Mersini (Dondurulmuş) Kaç Kalori? Yaban Mersini (Dondurulmuş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) Kaç Kalori? Yaban Mersini (Dondurulmuş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Yaban Mersini (Dondurulmuş) kaç kalori? Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Yaban Mersini (Dondurulmuş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) kaç kalori, Yaban Mersini (Dondurulmuş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Yaban Mersini (Dondurulmuş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Yaban Mersini (Dondurulmuş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Yaban Mersini (Dondurulmuş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de var. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde 60 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Yaban Mersini (Dondurulmuş) yiyerek de alabiliyoruz. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Yaban Mersini (Dondurulmuş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde ortalama 382,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 91,28 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Yaban Mersini (Dondurulmuş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde 20,25 g olarak bulunuyor.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 1,35 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Yaban Mersini (Dondurulmuş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde 4,8 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Yaban Mersini (Dondurulmuş) yiyeceği de var. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 405 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Protein bulunuyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Yaban Mersini (Dondurulmuş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de 3,15 g Protein bulunuyor.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Yaban Mersini (Dondurulmuş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 7,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Yaban Mersini (Dondurulmuş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde yaklaşık olarak 345 iu A Vitamini bulunur. Yaban Mersini (Dondurulmuş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Yaban Mersini (Dondurulmuş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde 18,75 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Yaban Mersini (Dondurulmuş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Yaban Mersini (Dondurulmuş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Paket Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 91,28 Karbonhidrat
 • 3,15 Protein
 • 4,8 Yağ
 • 20,25 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 7,5 Sodyum
 • 405 Potasyum
 • 60 Kalsiyum
 • 345 A Vitamini
 • 18,75 C Vitamini
 • 91,28 Karbonhidrat

1 Porsiyon (Orta) Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 15,21 Karbonhidrat
 • 0,53 Protein
 • 0,8 Yağ
 • 3,38 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 1,25 Sodyum
 • 67,5 Potasyum
 • 10 Kalsiyum
 • 57,5 A Vitamini
 • 3,13 C Vitamini
 • 15,21 Karbonhidrat

1 Gram Yaban Mersini (Dondurulmuş) İçindeki Besinler

 • 0,12 Karbonhidrat
 • 0 Protein
 • 0,01 Yağ
 • 0,03 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,01 Sodyum
 • 0,54 Potasyum
 • 0,08 Kalsiyum
 • 0,46 A Vitamini
 • 0,03 C Vitamini
 • 0,12 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


YABAN MERSİNİ (DONDURULMUŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0