Wasabi Sosu Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWasabi Sosu Kaç Kalori? Wasabi Sosu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasabi Sosu Kaç Kalori? Wasabi Sosu Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasabi Sosu yemek zararlı mı? faydalı mı? Wasabi Sosu kaç kalori? Wasabi Sosu içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Wasabi Sosu içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Wasabi Sosu kaç kalori, Wasabi Sosu yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Wasabi Sosu gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Wasabi Sosu ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Wasabi Sosu ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Wasabi Sosu içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Wasabi Sosu içerisinde de var. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde 2,05 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Wasabi Sosu yiyerek de alabiliyoruz. Wasabi Sosu içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Wasabi Sosu yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde ortalama 14,6 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Wasabi Sosu içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Wasabi Sosu içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Wasabi Sosu içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Wasabi Sosu içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde yaklaşık olarak 2,31 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Wasabi Sosu içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Wasabi Sosu içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Wasabi Sosu içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Wasabi Sosu yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde 0,31 g olarak bulunuyor.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Wasabi Sosu içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde yaklaşık olarak 0,03 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Wasabi Sosu tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Wasabi Sosu içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Wasabi Sosu içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Wasabi Sosu içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde 0,55 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Wasabi Sosu içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Wasabi Sosu içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Wasabi Sosu yiyeceği de var. Wasabi Sosu içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde yaklaşık olarak 9,1 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Wasabi Sosu içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Wasabi Sosu tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Wasabi Sosu içerisinde Protein bulunuyor. Wasabi Sosu içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Wasabi Sosu dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Wasabi Sosu içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Wasabi Sosu içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde de 0,11 g Protein bulunuyor.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Wasabi Sosu içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Wasabi Sosu ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde yaklaşık olarak 169,5 mg sodyum bulunuyor. Peki Wasabi Sosu içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Wasabi Sosu yiyerek sodyum almış olursunuz.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Wasabi Sosu içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Wasabi Sosu içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu içerisinde yaklaşık olarak 0,05 iu A Vitamini bulunur. Wasabi Sosu tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Wasabi Sosu İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Wasabi Sosu içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Wasabi Sosu içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Wasabi Sosu yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Wasabi Sosu içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Wasabi Sosu içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Wasabi Sosu içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Tatlı Kaşığı Wasabi Sosu İçindeki Besinler

 • 2,31 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,55 Yağ
 • 0,31 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 169,5 Sodyum
 • 9,1 Potasyum
 • 2,05 Kalsiyum
 • 0,05 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 2,31 Karbonhidrat

1 Gram Wasabi Sosu İçindeki Besinler

 • 0,46 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,11 Yağ
 • 0,06 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 33,9 Sodyum
 • 1,82 Potasyum
 • 0,41 Kalsiyum
 • 0,01 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,46 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WASABİ SOSU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0