Wasabi Soslu Et Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWasabi Soslu Et Kaç Kalori? Wasabi Soslu Et Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasabi Soslu Et Kaç Kalori? Wasabi Soslu Et Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasabi Soslu Et yemek zararlı mı? faydalı mı? Wasabi Soslu Et kaç kalori? Wasabi Soslu Et içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Wasabi Soslu Et içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Wasabi Soslu Et kaç kalori, Wasabi Soslu Et yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Wasabi Soslu Et gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Wasabi Soslu Et ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Wasabi Soslu Et ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Wasabi Soslu Et içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde 26,25 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Wasabi Soslu Et yiyerek de alabiliyoruz. Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Wasabi Soslu Et yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde ortalama 169,19 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Wasabi Soslu Et içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 6,31 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Wasabi Soslu Et içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 231,33 mg kolesterol bulunmaktadır.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Wasabi Soslu Et yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde 1,67 g olarak bulunuyor.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 27,08 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Wasabi Soslu Et tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Wasabi Soslu Et içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde 7,26 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Wasabi Soslu Et içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Wasabi Soslu Et yiyeceği de var. Wasabi Soslu Et içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 442,48 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Wasabi Soslu Et içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Wasabi Soslu Et tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Protein bulunuyor. Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Wasabi Soslu Et dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Wasabi Soslu Et içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde de 18,5 g Protein bulunuyor.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Wasabi Soslu Et ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 101,71 mg sodyum bulunuyor. Peki Wasabi Soslu Et içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Wasabi Soslu Et yiyerek sodyum almış olursunuz.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Wasabi Soslu Et içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Wasabi Soslu Et içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde yaklaşık olarak 62,92 iu A Vitamini bulunur. Wasabi Soslu Et tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Wasabi Soslu Et İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Wasabi Soslu Et içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Wasabi Soslu Et yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et içerisinde 60,53 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Wasabi Soslu Et içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Wasabi Soslu Et yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Wasabi Soslu Et içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Wasabi Soslu Et içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Wasabi Soslu Et içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Wasabi Soslu Et İçindeki Besinler

 • 6,31 Karbonhidrat
 • 18,5 Protein
 • 7,26 Yağ
 • 1,67 Lif
 • 231,33 Kolesterol
 • 101,71 Sodyum
 • 442,48 Potasyum
 • 26,25 Kalsiyum
 • 62,92 A Vitamini
 • 60,53 C Vitamini
 • 6,31 Karbonhidrat

1 Gram Wasabi Soslu Et İçindeki Besinler

 • 0,04 Karbonhidrat
 • 0,12 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 1,49 Kolesterol
 • 0,65 Sodyum
 • 2,84 Potasyum
 • 0,17 Kalsiyum
 • 0,4 A Vitamini
 • 0,39 C Vitamini
 • 0,04 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WASABİ SOSLU ET İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0