Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) Kaç Kalori? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) Kaç Kalori? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) yemek zararlı mı? faydalı mı? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) kaç kalori? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) kaç kalori, Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde ortalama 1006,5 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde yaklaşık olarak 173,85 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde 64,05 g olarak bulunuyor.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde 6,1 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde hiç potasyum yok. Potasyum oranı 0.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde Protein bulunuyor. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde de 33,55 g Protein bulunuyor.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde yaklaşık olarak 3660 mg sodyum bulunuyor. Peki Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Paket Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçindeki Besinler

 • 173,85 Karbonhidrat
 • 33,55 Protein
 • 6,1 Yağ
 • 64,05 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 3660 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 173,85 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçindeki Besinler

 • 6,84 Karbonhidrat
 • 1,32 Protein
 • 0,24 Yağ
 • 2,52 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 144 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 6,84 Karbonhidrat

1 Gram Wasa Sourdough Rye (Tam Çavdar Gevreği) İçindeki Besinler

 • 0,57 Karbonhidrat
 • 0,11 Protein
 • 0,02 Yağ
 • 0,21 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 12 Sodyum
 • 0 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 0,57 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WASA SOURDOUGH RYE (TAM ÇAVDAR GEVREĞİ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0