Waffle Hamuru Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİWaffle Hamuru Kaç Kalori? Waffle Hamuru Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Waffle Hamuru Kaç Kalori? Waffle Hamuru Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Waffle Hamuru yemek zararlı mı? faydalı mı? Waffle Hamuru kaç kalori? Waffle Hamuru içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Waffle Hamuru içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Waffle Hamuru kaç kalori, Waffle Hamuru yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Waffle Hamuru gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Waffle Hamuru ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Waffle Hamuru ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Waffle Hamuru içerisinde hiç kalsiyum yok. Kalsiyum oranı 0.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Gram Waffle Hamuru içerisinde ortalama 291 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Waffle Hamuru içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Waffle Hamuru içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Waffle Hamuru içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Waffle Hamuru içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Gram Waffle Hamuru içerisinde yaklaşık olarak 33 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Waffle Hamuru içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Waffle Hamuru içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Gram Waffle Hamuru içerisinde yaklaşık olarak 69 mg kolesterol bulunmaktadır.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Waffle Hamuru içerisinde hiç lif yok. Lif oranı 0.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Waffle Hamuru içerisinde hiç demir yok. Demir oranı 0.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Waffle Hamuru içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Waffle Hamuru içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Gram Waffle Hamuru içerisinde 14 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Waffle Hamuru içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Waffle Hamuru içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Waffle Hamuru yiyeceği de var. Waffle Hamuru içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Gram Waffle Hamuru içerisinde yaklaşık olarak 159 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Waffle Hamuru içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Waffle Hamuru tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Waffle Hamuru içerisinde Protein bulunuyor. Waffle Hamuru içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Waffle Hamuru dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Waffle Hamuru içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Waffle Hamuru içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Gram Waffle Hamuru içerisinde de 8 g Protein bulunuyor.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Waffle Hamuru içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Waffle Hamuru ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Gram Waffle Hamuru içerisinde yaklaşık olarak 511 mg sodyum bulunuyor. Peki Waffle Hamuru içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Waffle Hamuru yiyerek sodyum almış olursunuz.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Waffle Hamuru içerisinde hiç A Vitamini yok. A Vitamini oranı 0.

Waffle Hamuru İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Waffle Hamuru içerisinde hiç C Vitamini yok. C Vitamini oranı 0.

Peki miktar olarak Waffle Hamuru içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Waffle Hamuru yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Waffle Hamuru içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Waffle Hamuru içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Waffle Hamuru içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Gram Waffle Hamuru İçindeki Besinler

 • 33 Karbonhidrat
 • 8 Protein
 • 14 Yağ
 • 0 Lif
 • 69 Kolesterol
 • 511 Sodyum
 • 159 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 33 Karbonhidrat

1 Dilim (Küçük) Waffle Hamuru İçindeki Besinler

 • 8,25 Karbonhidrat
 • 2 Protein
 • 3,5 Yağ
 • 0 Lif
 • 17,25 Kolesterol
 • 127,75 Sodyum
 • 39,75 Potasyum
 • 0 Kalsiyum
 • 0 A Vitamini
 • 0 C Vitamini
 • 8,25 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


WAFFLE HAMURU İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0