Vişneli Muhallebi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişneli Muhallebi Kaç Kalori? Vişneli Muhallebi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Muhallebi Kaç Kalori? Vişneli Muhallebi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Muhallebi yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişneli Muhallebi kaç kalori? Vişneli Muhallebi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişneli Muhallebi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişneli Muhallebi kaç kalori, Vişneli Muhallebi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişneli Muhallebi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişneli Muhallebi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişneli Muhallebi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişneli Muhallebi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde 123,11 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişneli Muhallebi yiyerek de alabiliyoruz. Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişneli Muhallebi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde ortalama 230,88 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişneli Muhallebi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 32,52 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Kolestrol bulunuyor. Kolesterol kan içerisinde muma benzer bir yapıya sahip yağ türüdür. Vişneli Muhallebi içerisinde de bulunan bu kolesterol genel olarak ikiye ayrılır. İyi huylu ve kötü huylu kolestrol olarak adlandırılırlar. Kötü huylu olan kolesterol kalp krizi ve beyin kanamasına yol açarken, iyi huyku kolesterol ise tam tersi işlev görür. Yani kötü huyku kolestrolde yaşanan durumu tersine çevirir. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 13,84 mg kolesterol bulunmaktadır.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişneli Muhallebi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde 0,16 g olarak bulunuyor.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 0,68 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişneli Muhallebi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişneli Muhallebi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde 8,3 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişneli Muhallebi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişneli Muhallebi yiyeceği de var. Vişneli Muhallebi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 243,4 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişneli Muhallebi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişneli Muhallebi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Protein bulunuyor. Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişneli Muhallebi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişneli Muhallebi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde de 4,05 g Protein bulunuyor.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişneli Muhallebi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 49,55 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişneli Muhallebi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişneli Muhallebi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişneli Muhallebi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişneli Muhallebi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 205,92 iu A Vitamini bulunur. Vişneli Muhallebi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişneli Muhallebi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişneli Muhallebi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişneli Muhallebi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi içerisinde 7,96 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişneli Muhallebi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişneli Muhallebi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişneli Muhallebi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişneli Muhallebi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişneli Muhallebi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Muhallebi İçindeki Besinler

 • 32,52 Karbonhidrat
 • 4,05 Protein
 • 8,3 Yağ
 • 0,16 Lif
 • 13,84 Kolesterol
 • 49,55 Sodyum
 • 243,4 Potasyum
 • 123,11 Kalsiyum
 • 205,92 A Vitamini
 • 7,96 C Vitamini
 • 32,52 Karbonhidrat

1 Kase (Orta) Vişneli Muhallebi İçindeki Besinler

 • 24,39 Karbonhidrat
 • 3,03 Protein
 • 6,22 Yağ
 • 0,12 Lif
 • 10,38 Kolesterol
 • 37,16 Sodyum
 • 182,55 Potasyum
 • 92,33 Kalsiyum
 • 154,44 A Vitamini
 • 5,97 C Vitamini
 • 24,39 Karbonhidrat

1 Gram Vişneli Muhallebi İçindeki Besinler

 • 0,16 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,04 Yağ
 • 0 Lif
 • 0,07 Kolesterol
 • 0,25 Sodyum
 • 1,22 Potasyum
 • 0,62 Kalsiyum
 • 1,03 A Vitamini
 • 0,04 C Vitamini
 • 0,16 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNELİ MUHALLEBİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0