Vişneli Kesme Muhallebi Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişneli Kesme Muhallebi Kaç Kalori? Vişneli Kesme Muhallebi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Kesme Muhallebi Kaç Kalori? Vişneli Kesme Muhallebi Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişneli Kesme Muhallebi yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişneli Kesme Muhallebi kaç kalori? Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişneli Kesme Muhallebi içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişneli Kesme Muhallebi kaç kalori, Vişneli Kesme Muhallebi yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişneli Kesme Muhallebi gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişneli Kesme Muhallebi ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişneli Kesme Muhallebi ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde 152,96 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişneli Kesme Muhallebi yiyerek de alabiliyoruz. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişneli Kesme Muhallebi yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde ortalama 356,83 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişneli Kesme Muhallebi içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 58,61 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişneli Kesme Muhallebi yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde 2,59 g olarak bulunuyor.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 0,59 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişneli Kesme Muhallebi tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde 10,13 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişneli Kesme Muhallebi yiyeceği de var. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 267,61 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişneli Kesme Muhallebi tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Protein bulunuyor. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişneli Kesme Muhallebi dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de 4,97 g Protein bulunuyor.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişneli Kesme Muhallebi ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 65,15 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişneli Kesme Muhallebi yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde yaklaşık olarak 162,88 iu A Vitamini bulunur. Vişneli Kesme Muhallebi tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişneli Kesme Muhallebi İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişneli Kesme Muhallebi yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde 2,59 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişneli Kesme Muhallebi içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişneli Kesme Muhallebi yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişneli Kesme Muhallebi içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişneli Kesme Muhallebi içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi İçindeki Besinler

 • 58,61 Karbonhidrat
 • 4,97 Protein
 • 10,13 Yağ
 • 2,59 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 65,15 Sodyum
 • 267,61 Potasyum
 • 152,96 Kalsiyum
 • 162,88 A Vitamini
 • 2,59 C Vitamini
 • 58,61 Karbonhidrat

1 Dilim (Orta) Vişneli Kesme Muhallebi İçindeki Besinler

 • 58,61 Karbonhidrat
 • 4,97 Protein
 • 10,13 Yağ
 • 2,59 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 65,15 Sodyum
 • 267,61 Potasyum
 • 152,96 Kalsiyum
 • 162,88 A Vitamini
 • 2,59 C Vitamini
 • 58,61 Karbonhidrat

1 Dilim (İnce) Vişneli Kesme Muhallebi İçindeki Besinler

 • 40,03 Karbonhidrat
 • 3,39 Protein
 • 6,92 Yağ
 • 1,77 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 44,49 Sodyum
 • 182,76 Potasyum
 • 104,46 Kalsiyum
 • 111,23 A Vitamini
 • 1,77 C Vitamini
 • 40,03 Karbonhidrat

1 Gram Vişneli Kesme Muhallebi İçindeki Besinler

 • 0,29 Karbonhidrat
 • 0,02 Protein
 • 0,05 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,32 Sodyum
 • 1,31 Potasyum
 • 0,75 Kalsiyum
 • 0,79 A Vitamini
 • 0,01 C Vitamini
 • 0,29 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNELİ KESME MUHALLEBİ İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0