Vişne (Pişmiş) Kaç Kalori?


MİKTAR

BİRİMTOPLAM KALORİVişne (Pişmiş) Kaç Kalori? Vişne (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişne (Pişmiş) Kaç Kalori? Vişne (Pişmiş) Kilo Yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Faydalı mı?

Vişne (Pişmiş) yemek zararlı mı? faydalı mı? Vişne (Pişmiş) kaç kalori? Vişne (Pişmiş) içerisinde ne kadar protein, yağ ve lif var? Vişne (Pişmiş) içinde vitamin var mı? Kilo yapar mı? Şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Besin değeri ne kadar?

Vişne (Pişmiş) kaç kalori, Vişne (Pişmiş) yemek şişmanlatır mı? Zayıflatır mı? Vişne (Pişmiş) gıdasının içerisinde hangi maddeler var? Zararlı mı? Faydalı mı? Ne sıklıkla tüketmek ve nasıl yemek lazım? Vişne (Pişmiş) ile ilgili sıkça sorular soruların cevabını vermeden önce Vişne (Pişmiş) ile ilgili tüm besin değerlerini bilmek gerekiyor.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalsiyum Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Kalsiyum bulunuyor. Özellikle süt ve süt ürünlerinde yüksek miktarda bulunan kalsiyum Vişne (Pişmiş) içerisinde de var. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde 10,8 mg kalsiyum bulunuyor. Kalsiyumun kemik sağlığı ve kemik gelişimi için son derece faydalıdır. Günlük ihtiyacımızda inek sütü, peynir ve yoğurttan bol miktarda alabildiğimiz kalsiyumu Vişne (Pişmiş) yiyerek de alabiliyoruz. Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan kalsiyum da kemiklerimiz için son derece önemli bir besin kaynağıdır. Özellikle yaşlılıkta kemik sağlığımız için son derece önemli olan kalsiyumu tüketmemiz gerekmektedir. Bu sebeple Vişne (Pişmiş) yemek de kalsiyum almamız için önemli olacaktır.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kalori Var?

1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde ortalama 72 kalori bulunuyor. Kalori nedir? Ne işe yarar? Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori az mı çok mu? Faydalı mı zararlı mı? Gibi sorular günümüzde sıkça soruluyor. Vişne (Pişmiş) içesinde de belirli bir miktarda bulunan kalori, bizim enerji kaynağımızdır. Gün içerisinde yapacağımız tüm aktiviteler için enerjiye ihtiyaç duyarız. Ortalama 1 kilo verebilmek için yaklaşık olarak 7-8 bin kalori eksiye düşmemiz gerekmektedir. Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan kalori miktarıyla bunu dengelemek mümkün. Kalorisi fazla yiyecekleri az tüketmek her zaman bizim sağlığımız için önemli olacaktır.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Karbonhidrat Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Karbonhidrat bulunuyor. Karbonhidratların en büyük faydası vücutta enerji ve ısı ihtiyacını karşılıyor olması. 1 gram karbonhidrat yaklaşık olarak vücudumuza 4 kalori kazandırıyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 13,8 g karbonhidrat bulunmaktadır.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Kolesterol Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde hiç kolesterol yok. Kolesterol oranı 0.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Lif Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Lif bulunuyor. Günlük yaklaşık 25-30 gram arası tüketilmesi uygun olan lif 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 4.5 g olarak ölçümleniyor. Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan Lif'in en büyük faydalarından birisi bağırsakların hareketlerini düzenlemesidir. Bu sayede bağırsaklar dışkıyı çok daha rahat dışarı çıkarırlar. Vişne (Pişmiş) yediğimizde içerisindeki lif sayesinde düzenli tuvalete çıkarız ve bu da bizim zayıflamamız için önemli bir etken olabilir. Bunun dışında lifin diğer bir özelliği ise, kalp ve damar hastalarına iyi gelmesidir. Düzenli lif tüketenlerin tüketmeyenlere oranla damar tıkanıklığı gibi durumlardan daha uzak kaldığı belirtiliyor. Kolesterole de iyi gelen lif 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde 1,33 g olarak bulunuyor.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Demir Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Demir bulunuyor. Demirin en önemli görevlerinden birisi oksijen taşımaktır. Kan içerisinde oksijen taşıyan kan hücrelerinin üretiminde kullanılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 0,71 demir vardır. Eğer vücutta demir oranı eksikse, yorgunluk, halsizlik, sürekli uyuma hissi, konsantrasyon bozukluğu gibi durumlar meydana gelir. Siz de Vişne (Pişmiş) tüketerek günlük Demir ihtiyacınızın belirli bir bölümünü buradan sağlayabilirsiniz. Eskiden de bildiğimiz gibi Demirin en çok olduğu besinlerden birisi Ispanaktır. Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan demir ile siz de yorgunluk, halsizlik, bitkinlik ve sürekli uyuma halini ortadan kaldırabilirsiniz.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Yağ Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Yağ bulunuyor. Aslında bildiğimiz üzere Vişne (Pişmiş) içerisinde de karşılaştığımız bu yağlar, vücudumuz için enerji kaynağı. Vücudumuz birçok fiziksel aktivite için enerjiye ihtiyaç duyar. Tam da bu zamanlarda gerekli enerji için vücutlarımızda depolanan yağlar yakılır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde 0,5 g yağ bulunmakta. Vücut yapımız limitsiz yağ depolamaya müsaittir. Dolayısıyla çok yağ depolayıp, bu yağı yakacak gerekli aktivite ve egzersizlerde bulunmazsak kilo almamız ve şişmanlamamız kaçınılmaz oluyor. Vişne (Pişmiş) içerisinde ki yağ oranı da bu anlamda önemli.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Potasyum Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Potasyum bunuluyor. Sabahtan akşama kadar aldığımız gıdalar içerisinde aslında günlük potasyum ihtiyacımızı çok rahat karşılıyoruz. Bu yiyeceklerin içerisinde Vişne (Pişmiş) yiyeceği de var. Vişne (Pişmiş) içerisinde de potasyum bulunuyor. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 121,2 mg potasyum bulunuyor. Potasyumun en büyük faydalarından birisi kan basıncını dengeliyor olması. Bunun dışında yapılan araştırmalara göre potasyum tüketimi kemik kütlesinin yüksek olmasına da yardımcı oluyor. Vişne (Pişmiş) içerisinde de bulunan potasyum aynı zamanda böbrek taşlarına da iyi geliyor. Vişne (Pişmiş) tüketenler yani gerekli miktarda potasyum alanlarda böbrek taşı oranı, potasyumu eksik olanlara göre daha düşüktür. Diğer bir deyişle potasyum börek taşı oluşumunu engelliyor veya geciktiriyor.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Protein Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Protein bulunuyor. Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan bu protein aslında canlıların temel yapı taşlarından birisidir. Hayatın devamlılığı için çok çok önemli olan Protein Vişne (Pişmiş) dışında et, süt, balık ve diğer hayvansal besinlerde bulunuyor. Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan proteinin fazla alınması da karaciğer yetmezliği gibi hastalıklara neden olabiliyor. Bu sebeple Vişne (Pişmiş) içerisinde bulunan Protein miktarını günlük dozunu kaçırmadan almamız lazım. Örneğin sporcuların kullandığı protein tozlarının faydası olduğu kadar zararlarının da olabileceği söz konusu. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde de 1,13 g Protein bulunuyor.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar Sodyum Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde Sodyum bulunuyor. Aslında günlük hayatımızda sodyumu en çok tuz ile alıyoruz. Ancak Vişne (Pişmiş) ile de bir miktar sodyum alıyoruz. Belirtmek gerekirse 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 2,4 mg sodyum bulunuyor. Peki Vişne (Pişmiş) içerisinde de yer alan sodyum ne işe yarıyor? Sodyum kasların sinir ve fonksiyonlarının etkin çalışmasını sağlıyor. Sinir hücreleri arasındaki elektrokimyasal iletişim sodyum ile oluyor. Ayrıca sodyum, vücuttaki birçok fonksiyonun düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Siz de Vişne (Pişmiş) yiyerek sodyum almış olursunuz.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar A Vitamini Var?

Vişne (Pişmiş) içerinde A Vitamini bulunuyor. A Vitamini özellikle diş sağlığı, kemik yapısının güçlü ve dayanıklı olması ile cilt sağlığı için son derece önemlidir. Eğer vücutta A vitamini eksik kalırsa özellikle gözlerde başlayan bulanmalarla bu açığa verilir. Vişne (Pişmiş) içerisinde de A Vitamini bulunmaktadır. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde yaklaşık olarak 62,4 iu A Vitamini bulunur. Vişne (Pişmiş) tüketerek siz de A Vitamini ihtiyacınızın bir bölümünü bu besinden karşılayabilirsiniz.

Vişne (Pişmiş) İçerisinde Ne Kadar C Vitamini Var?

Vişne (Pişmiş) içerisinde C Vitamini bulunuyor. C Vitamini vücut sağlığımız için son derece önemli bir vitamindir. Özellikle bağışıklık sistemimizin güçlü olabilmesi adına bol miktarda C Vitamini tüketmemiz gerekiyor. Vişne (Pişmiş) yiyerek C Vitamini ihtiyacımızın bir bölümünü karşılayabiliyoruz. 1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) içerisinde 8,71 mg miktarında C vitamini bulunmaktadır. C Vitaminin bağışıklık sistemini güçlendirmesi dışında da faydaları büyüktür. Kronik hastalık riskini azaltır, yüksek tansiyonu yönetmeye yardımcı olur, kanda bulunan ürik asit seviyesini düşürür, demir eksikliğini gidermeye yardımcı olur, cilt sağlığını iyileştirir, yaraları iyileştirir, cilt ve saç için de son derece önemlidir.

Peki miktar olarak Vişne (Pişmiş) içerisindeki hangi maddeden ne kadar var? Mesela ne kadar Vişne (Pişmiş) yersek ne kadar kalori alıyoruz? Ne kadar vitamin alıyoruz? Vişne (Pişmiş) içerisinde ne kadar Karbonhidrat, Protein ve Yağ var? Vişne (Pişmiş) içerisinde vitamin var mı? Varsa hangi vitaminler var. İşte Vişne (Pişmiş) içerisindeki besinler ve miktarı...

1 Porsiyon (Orta) Vişne (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 13,8 Karbonhidrat
 • 1,13 Protein
 • 0,5 Yağ
 • 1,33 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 2,4 Sodyum
 • 121,2 Potasyum
 • 10,8 Kalsiyum
 • 62,4 A Vitamini
 • 8,71 C Vitamini
 • 13,8 Karbonhidrat

1 Gram Vişne (Pişmiş) İçindeki Besinler

 • 0,11 Karbonhidrat
 • 0,01 Protein
 • 0 Yağ
 • 0,01 Lif
 • 0 Kolesterol
 • 0,02 Sodyum
 • 1,01 Potasyum
 • 0,09 Kalsiyum
 • 0,52 A Vitamini
 • 0,07 C Vitamini
 • 0,11 Karbonhidrat

DİĞEREN ÇOK BAKILAN BESİNLER

BESİN DEĞERLERİ


VİŞNE (PİŞMİŞ) İÇİNDEKİ BESİNLER

Karbonhidrat (g)
0
 
Protein (g)
0
 
Yağ (g)
0
 
Kolesterol (mg)
0
 
Sodyum (mg)
0
 
Potasyum (mg)
0
 
Kalsiyum (mg)
0
 
Vitamin A (iu)
0
 
Vitamin C (mg)
0
 
Demir (g)
0